banner15

Trafikte hız düzenlemesi

Yeni yapılan düzenlemelerle duble yollarda hız limiti, 110 kilometreye çıkartılacak.

Trafikte hız düzenlemesi


 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Duble yollarda 90 kilometre hız yapmaktan sıkılan sürücüler artık 110 kilometre hız yapabilecekler.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Trafik Kanunu ve ateşli silahlarla ilgili düzenleme yaptıklarını açıkladı.

Köylü, '6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanun'un ismini "Silah Kanunu" diye tamamını içine alacak şekilde değiştireceklerini söyledi.

Silahları sınıflandırarak yeni yaptırımlar getiren yasa tasarısının, TBMM Başkanlığı'na yakın bir tarihte sunulacağını belirten Hakkı Köylü, "Tasarıda ruhsatlı silahı yanında olmadığı takdirde, bankaya kiralık kasaya veya silah taşımaya yetkili olan başka bir kişiye polise haber vererek emanet bırakabilecek. Ruhsatsız silahı kırsal alanda taşıyorsa cezası 1 yıldan 3 yıla kadar olacak. Şehir içinde taşıyorsa 2 yıldan az olamaz. Mesken mahalde ateş atmış ruhsatlı kişi, kabahat işlediyse, silahı elinden almak yerine 500 TL idare para cezası verilecek." dedi.

DUBLE YOLDA HIZ SINIRI 110 KM OLUYOR

Trafik Kanunu'nda da önemli değişikliklerin yapılacağını aktaran Köylü, "İçişleri Bakanlığı, araç satışlarında galericilere yetki verecek. Bilgisayarlı sisteme girip araç kayıtları görülebilecek. Duble yollarda ise hız limiti 110'a çıkartılacak. Otoyollardaki 120 olan hız limiti devam edecek. Şehir içi azami sürat ise 50 olacak. Ancak önümüzdeki yıllarda trafik komisyonu bu limiti duruma göre 20 km daha arttırabilecek." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2009, 15:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35