banner39

Tramvay kazasında yeni gelişme

Bayrampaşa'da bir kişinin öldüğü tramvay kazasının olduğu yerde trafik ışıkları çalışmıyormuş.

Arşiv 07.04.2010, 00:47 07.04.2010, 00:47
Tramvay kazasında yeni gelişme

 
Bayrampaşa'da Hacı Emin Sadıklı'nın (63) hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan tramvay kazasının meydana geldiği yerde bulunan trafik lambalarının olay esnasında çalışmadığı iddia edildi.

Tramvayın çarpması sonucu Sadıklı'nın hayatını kaybettiği yerdeki çevre esnafı yaşananlara tepki gösterdi. Sadıklı'nın hurda işiyle uğraştığını ve iş hanında yaklaşık bir haftadır çalıştığını belirten komşusu Alparslan Erbaştunca, "İçeride çalışırken, bir anda tramvayın acı kornasını duyduk. Kapıya çıktık, tramvayı kullanan makinisti gördük. Makinist feryat içindeydi. Buraya önlem alınmazsa, üst geçit yapılmazsa ölümler kaçınılmaz olur." dedi.

Bir günde mal almak için tramvay yolundan karşıya defalarca geçtiğini belirten Erbaştunca, herkesin başına bu tip kazaların gelebileceğini vurguladı. Yola üst geçit yaptırmak için müracatta bulunmadıklarını itiraf eden çevre esnafı, "Bizim memlekette insanlar öldükten sonra birşeyler düzeliyor. Sabah ışıklar çalışmıyordu. Şu an olaydan sonra yanmaya başladı." diye konuştu.

Bu arada, olay esnasında çalışmayan ışıkların daha sonra çalıştığı görüldü. Bir işçinin sinyalizasyonu tamir etmek için çalışması dikkat çekti.
 
Kaynak: CİHAN

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?