banner39

TRT'den TSK'ya: Ya haklıysak

Genelkurmay'ın, 'TRT ajite ediyor' iddiasına karşı TRT Genel Müdürü, "haksızsak istifa ederiz, ya haklıysak" diye sordu.

Arşiv 16.03.2010, 10:25 16.03.2010, 16:07
TRT'den TSK'ya: Ya haklıysak

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi 

Ankara'daki bombalı kamyon haberini ilk yapan haber kanallarından biri olan TRT'ye Genelkurmay Başkanlığı'ndan Hürriyet, Milliyet aracılığıyla tepki göstermesi TRT'den sert karşılık buldu.

Habertürk'ün haberine göre, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "TRT ajite ediyor" iddialarına karşı çıkarak "Islak imza yok dediniz haklı çıktık. Ya bu da Islak İmza gibi olursa?" diyerek haberlerinin arkasında durdu.

"YANLIŞ İSTİFA EDERİZ YA DOĞRUYSA"

Genel Müdür Şahin, Genelkurmay İkinci Başkanı Aslan Güner'in "TRT olayı ajite ediyor" şeklindeki iddiasına "Biz habercilik yapıyoruz. Albay Çiçek'in belgesinde de tepki göterildi. O Islak imzada haklı çıktık. Ne yaparız kaderimize razı oluruz isitifa ederiz. Ya Islak İmzadaki gibi olursa?" cevabını verdi.

TRT'nin artık eskisi olmadığını, haberleri aynen verdiğini söyleyen İbrahim Şahin, "Genelkurmay, 'ilgili yerleri uyaracağız' demiş" şeklindeki soruya da "ne yapalım biz de isitfa ederiz" karşılığını verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?