TRT'nin 'Belgesel Günleri' başladı

TRT Belgesel Günleri, dünyanın dört bir tarafından belgeselcileri ve TV Belgesel Kanalları yöneticilerini bir araya getiriyor.

TRT'nin 'Belgesel Günleri' başladı


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

TRT'nin bu yıl ikincisini düzenlediği Belgesel Günleri, dünyanın dört bir tarafından belgeselcileri ve TV Belgesel Kanalları yöneticilerini bir araya getirdi.

17–21 Mayıs Tarihlerinde Harbiye Radyo Binası'nda, Uluslararası Belgesel Yarışması'nda finale kalan 42 filmin gösterimi yapılıyor. Belgeseller, ücretsiz olarak seyredebiliyor.

Harbiye'deki tarihi Radyo Binası uluslararası bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor. 17–21 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen TRT Belgesel Günleri, dünyanın dört bir tarafından belgeselcileri ve TV Belgesel Kanalları yöneticilerini bir araya getiriyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte, TRT Uluslararası Belgesel Yarışması'nda finale kalan filmlerin gösterimleri ve yönetmenleriyle söyleşiler, jüri çalışmaları, "Belgesel'de Belirsizleşen Sınırlar"ın tartışılacağı panel, sosyal etkinlikler, ödül töreni yer alıyor.

TRT, düzenlediği Belgesel Yarışması ve Belgesel Günleri'ne, finalist yönetmenler ve jüri üyelerinin yanı sıra dünyanın dört bir tarafından TV Belgesel Kanalları yöneticilerini de davet ediyor..

Gösterimler, söyleşiler, panel ve çeşitli sosyal etkinliklerle sürecek TRT Belgesel Günleri'nin en büyük etkinliği ise 21 Mayıs akşamı yapılacak gala gecesi ve ödül töreni. Yurtiçi ve yurtdışından ünlü sanatçıların, yönetmenlerin, yapımcıların, medya temsilcilerinin katılacağı gala gecesinde ulusal ve uluslararası bölümlerde ödüller sahiplerini buluyor.

TRT ödül kazanan belgeselleri daha sonra çeşitli kanallarında yayınlayarak "Belgesel Günleri"nde bu filmleri izleme fırsatı bulamayan izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2010, 21:28
banner53
YORUM EKLE

banner39