TSK'dan Davos açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri, Davos'ta İsrail'le yaşanan krizle ilgili olarak bir açıklama yaptı...

Arşiv 30.01.2009, 11:38 30.01.2009, 15:43
TSK'dan Davos açıklaması

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, Türkiye-İsrail ilişkileri konusunda ''Türkiye'nin tüm ülkelerle yürüttüğü ikili askeri ilişkilerde milli menfaatler doğrultusunda hareket etmek esastır'' dedi.

''Heron Projesinde herhangi bir sorun yok''

İsrail ile yaşanan gerginliğin ardından güvenlik ve askeri ilişkiler ve insansız hava araçlarının son durumuyla ilgili bir soru üzerine Tuğgeneral Gürak, insansız hava aracı HERON'larla ilgili Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün gerekli açıklamayı yaptığını hatırlatarak, "Projede herhangi bir sorun yok" diye konuştu.

Karadayı açıklaması

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'ya ait olduğu iddia edilen bir ses kaydına ilişkin soru üzerine ise Tuğgeneral Gürak, Karadayı'nın konuyla ilgili bir gazetede görüşlerini açıkladığına işaret ederek, "Buna bakmanızı tavsiye ederiz" ifadesini kullandı.

Gazze'ye asker gönderme

Gazze'ye Barış Gücü kapsamında Türk askerinin gönderilmesine yönelik son gelişmelerin sorulması üzerine Tuğgeneral Gürak, bu konuda şu anda somut bir gelişme bulunmadığını belirterek, "İleride ilgili tarafların mutabakat sağlaması durumunda, uluslararası gözlemci grubu içinde Türk askerinin bulunması konusu değerlendirilebilir" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?