banner39

Tuncay Özkan: Öcalan'la aynı fikirdeyim

Tuncay Özkan, "Abdullah Öcalan'ın Kürt sorunuyla ilgili görüşlerinin çok doğru olduğunu düşünüyorum" dedi.

Arşiv 29.03.2008, 19:25 30.03.2008, 16:32
Tuncay Özkan: Öcalan'la aynı fikirdeyim


Biz Kaç Kişiyiz Platformu sözcüsü Tuncay Özkan, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'nde (GGC) düzenlenen basın toplantısında, Ergenekon soruşturması ve Kürt sorunu konularında açıklamalarda bulundu.

Kanal Türk Televizyonu sahibi ve Biz Kaç Kişiyiz Platformu sözcüsü Tuncay Özkan, Gaziantep'te düzenlediği basın toplantısında, "Abdullah Öcalan'ın Kürt sorunuyla ilgili görüşlerinin çok doğru olduğunu düşünüyorum" dedi.

Özkan, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'nde (GGC) düzenlenen basın toplantısında, Ergenekon soruşturması ve Kürt sorunu konularında açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Özkan, Türkiye'de Kürt veya Türk sorunu yaşanmadığını söyledi.

Özkan, "Türkiye'de Kürt varlılığını tanımamak, ruh hastalığı halidir. Türkiye'yi oluşturan halklar bir bütündür. Bugün ben bir Türk veya Kürt sorunu yaşandığını düşünmüyorum. Sorunu emperyalistler yaşatmaya çalışıyorlar. Türkiye'yi bölme amaçlı planları var. Abdullah Öcalan'ın bu konudaki görüşlerinin çok doğru olduğunu düşünüyorum. Yani, ulus devlet, üniter devlet yapısının korunması, birlikte ve beraberce yaşama görüşleri" dedi

Kürt enstitüsü kurulmasının ve Kürtler'in tarihsel, kültürel dokusunu bilimsel olarak muhafazasının çok yararlı olacağını düşündüğünün altını çizen Özkan, "Benim elimde yetki olsa, Ankara, İstanbul ve Diyarbakır'da Kürt enstitüleri kurarım. Türkiye'de Kürt, Türk diye ayırmamak, herkesi bir ve eşit kabul etmek, temel ödevimiz ve görevimizdir. Kürtler bir azınlık değildir. Kürtler çoğunluğun bir parçasıdır.

Kürt halkını azınlık olarak göstermek demek, hem Kürt halkına karşı, hem Türkiye'ye karşı büyük bir hakarettir. Ben, Abdullah Öcalan'nın sözlerinin Kürtlere ulaştırılmasının çok yararlı olacağını düşünüyorum. Abdullah Öcalan'ı kullanamayan bir Türkiye Cumhuriyeti, emperyalistlerin Kürt maşalarını kullanan araçları haline dönüşür. Bugün yapılması gereken, Türkiye'de yurtseverliği savunmaktır. Kürtler yurtsever insanlardır. Onlar Türkiye'yi çok severler, çünkü Türkiye onların da yurdudur. Biz de yurtseveriz. Bizim Kürt halkıyla hiçbir problemimiz yoktur. Biz kendimizi bir millet olarak onlarla bir ve bütün sayıyoruz" diye konuştu.

Özkan, daha sonra, Duru Düğün salonunda düzenlenen toplantıda halka seslendi.

Kaynak: İHA

Yorumlar (3)
hakan 15 yıl önce
zavallı gündemde kalmak için hertürlü atraksiyon içinde,piyon ve müşonluk için vazifelendirildiği apaçık,
Nadir SEÇGİN 15 yıl önce
"Biz kaç kişiyiz" diyorlar. "Bir avuçlar" önce bunu bilsinler. "PKK'yı da yanımızda görmek istiyoruz" diyor arkadaş. Görsünler. Aynı yoldalar zaten. Yeni mi anlamış kimlerle aynı hizada olduğunu? Milleti aptal yerine koyanlar, asıl aptalın kendileri olduğunu bir gün anlayabilecekler mi acaba?
yücel 15 yıl önce
ordan oraya koşturuyon deniz baykaldan ne farkın var şu memleketin insanlarının gönlünde yerin var mı yok mu önemli olan o senin gibileri bu memleket insanı çok gördü başka kapıya
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?