banner15

Tuncay Özkan'a rektörden tuhaf ödül

Uludağ Üniversitesi 'Medya Ödülleri' sahiplerini bulurken 'Rektörlük Özel Ödülü' ise, Tuncay Özkan'a verildi.

Tuncay Özkan'a rektörden tuhaf ödül


Uludağ Üniversitesi (UÜ) Öğrenci Toplulukları tarafından anketle belirlenen 'Medya Ödülleri' düzenlenen törenle sahiplerini bulurken 'Rektörlük Özel Ödülü'ne Kanaltürk'ün sahibi Tuncay Özkan'a layık görüldü.

2 ay sonra görev süresi bitecek olan UÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran, Özkan'a ödülünü 'Seneye de bekleriz' diyerek verdi.

Üniversite öğrenci topluluklarının 20 ayrı kategoride belirlediği 'Dördüncü Medya Ödülleri' Fethiye Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende öğrenciler tarafından anketle belirlenen ödüller televizyon dizisi, program, yarışma başta olmak üzere 20 ayrı kategoride verildi. Öğrenci Topluluklarından Sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Selçuk Kırlı, üniversitenin web sitesi üzerinden gerçekleştirilen ankete yaklaşık 10 bin öğrencinin katıldığını söyledi. Fethiye Kültür Merkezi'nde düzenlen törende ödüller sahiplerine verilirken 'Rektörlük özel ödülü' Kanaltürk'ün sahibi Tuncay özkan'a verildi.

Ödülü veren UÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran; "Seneye de bekleriz" dedi. Görevi süresi 2 ay sonra tamamlanacak olan Yurtkuran; "Burası gerçek bir demokrat üniversitedir. Gençler sizin rektörünüz olmaktan onur duyuyorum" dedi.

Törene Tuncay Özkan'ın yanı sıra gazeteci Abbas Güçlü ile televizyon dizi, program yapımcıları ve temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen UÜ Medya Ödülleri'nin ilk 2005 yılında yapılmış 32. Gün Genel Yayın Yönetmeni Rıdvan Akar, "Anketi düzenleyen öğrenciler bizi arayıp 'En iyi Haber Programı' dalında ödül aldığımızı söylediler. Biz tam ödül almaya hazırlanırken rektörlük bize yanlışlık yapıldığını ve ödülün bize verilmeyeceğini söyledi. Rektör Yurtkuran ise, anketten haberi olmadığını bize iletti" diyerek üniversite yönetimine tepki göstermişti.

Bu yılki ödül töreninde ise 'Rektörlük Özel Ödülü'ne CHP'den usulsüz yollarla aldığı iddia eilen 3 milyon YTL ve Başbakan Erdoğan'a 'Kafataşçı' dediği gerekçesiyle yargılanma yolu açılan Tuncay Özkan'a verilmesi dikkat çekti.

Kaynak: Zaman

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2008, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
adnan önder
adnan önder - 11 yıl Önce

üniversitelerin kimin arka bahçesi olduğunun ispatı

mansur tuncay
mansur tuncay - 11 yıl Önce

Bizde millet olarak bir ödül vereceğiz en yakın seçimde. vereceğimiz ödül iki çeşit.
İkiside başarılı insanlara verilecek tarafımızdan...
Biri bir buket çiçek
diğeri bir kazma sapı...
Ne yazık ki çiçek vereceğimiz başarılı insan sayısı yok denecek kadar az ve fakat kazma sapını ödül olarak vereceğimiz başarılı o kadar çok insan varki
bu kadar kazma sapını verebilmek için bir orman katliamı yapmak gerekir.
Ne yapacağımızı şaşırdık aceba naylondan kazma sapı versek çevre kirliliğine sebep olurmuyuz..! Bir çok sorun doğuruyor bu ödül verme işi.
Eğer kazma sapı ödülü verirsek en başta sayın Baykal ve Tuncay Özkan beyler olacak. kazma sapının ayrıca belgeselini yaptırıp faturasıyla beraber CHP'e vermeyi düşünüyoruz.

banner39

banner36

banner37

banner35