banner39

Tuncay Özkan'dan Obama'ya mektup

Ergenekon tutuklu sanığı Tuncay Özkan, ABD Başkanı Barack Obama'ya Silivri Cezaevi'nden bir mektup yazdı

Arşiv 05.04.2009, 10:01 05.04.2009, 10:02
Tuncay Özkan'dan Obama'ya mektup


AKP'nin, "Bush lobicileri Richard Perle Cüneyt Zapsu, Paul Wolfowitz Egemen Bağış" aracılığı ile ekonomide kendi gruplarını kayırıp, medyayı susturup, karşıtlarını batırarak dikensiz gül bahçesi yarattığını savunan Tuncay Özkan, "Türkiye'nin "Laik" kimliğini "Fundamentalist" bir örgütlenmeyle yıkmak için 2000'den bu yana kurgulanan "Ergenekon" adlı soruşturmayla bütün muhalifleri ceza evine attılar. Buna gerekçe olarak 5 Kasım 2007 tarihinde George Bush ile Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington'da yaptıkları görüşmeyi gösterdiler." ifadelerini kullandı.

Tuncay Özkan'ın mektubu şöyle devam ediyor:

Bu görüşmede Dale.C.Stoffel adlı CIA ajanının Irak'ta öldürülmesinin gündeme geldiği, Bush ailesi adına Irak'ta silah lobisini yöneten ve 40 milyar dolarlık silah ganimetini İsrail'e taşıyan Stoffel'in Türkiye'de "Ergenekon" olarak bilinen oluşum tarafından öldürüldüğü, Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bush'a aktarılmış. Bush da bunların cezalandırılması için her şeyin yapılmasını istemiş. Bunlar, Erdoğan'ın en yakınındaki gazeteciler tarafından yazıldı. Bush'un bu desteği; Türkiye'de benim de aralarında bulunduğum muhaliflerini susturmak için, tutuklatmak olarak kullanan Akp iktidarı, ülkemi din faşizmine taşımaktadır. Siyasetin referansı İslami kurallar haline gelmiştir.

Bütün politikalarını tek sesli bir Türkiye amacına hizmet ve "Laiklik" karşıtlığına konuşlandıran Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesinin Partisi AKP ve kendisi hakkında verdiği "Laiklik karşıtlığının odağı" olduğu kararına aldırmadan, zulmüne devam etmektedir. Benim "Recep Faşizmi" diye tanımladığım davranış biçimi gücünü Amerika'dan almaktadır.

Sayın Başkan Obama,

Bu din Faşizminin Türkiye'yi ele geçirmesi ve batılı bir demokrasi olma yolunda inanılmaz mesafe kateden ülkemi Hamas Örgütünün yanına koymasına, hukukun üstünlüğüne inanan vicdanınızla mı izin vereceksiniz? Türkiye'de Museviler gibi İslam dışı dini azınlıkların hedef gösterilmesine, toplumun İranlaştırılmasına sessiz mi kalacaksınız?

Türkiye'de muhaliflerin "Amerika istiyor", "CIA böyle uygun görüyor" denilerek susturulmasına ve Türkiye'nin Guantanamosu "Silivri Cezaevi"ne hukuk dışı olarak konulmasına siz de Bush gibi "Evet" mi diyeceksiniz

Türkiye'nin istikrarsızlaştırılıp bir iç kaosa götürülmesi midir amaç? Böyle olursa, bölgenin bir felakete sürükleneceği açıktır. Dünya cehennem olur.

Başkan Obama,

Dünya'ya yapacağınız en büyük kötülük Türkiye'de din faşizmine destek vermeniz, "Ilımlı İslam", "Büyük Ortadoğu projesi" gibi Bush dönemi lobiciliklerini sürdürmeniz olur.

Türkiye Hamas gibi fundamentalist dinci örgütlere kayıyor. Faşizm Türkiye'de, "Amerika istiyor" yalanıyla her baskıyı uyguluyor. Bu doğru mudur? Amerika, Türkiye'yi "Din Faşistlerinin" yönetmesini, Türkiye'nin Hamas ile birlikte olmasını, demokrasiyi terk etmesini, "Laikliği" bırakmasını mı istiyor?

Başkan Obama,

Bu sorularımın yanıtını "Evet" olarak verir, yada o anlama gelecek uygulamalar yaparsanız, biliniz ki : "En son umutlar ölür".

Türkiye'yi bu din faşizmine karşı savunmak için her şeyi yapmaya, ülkemde hukukun üstünlüğü ve laik demokratik Cumhuriyetin sonsuza kadar yaşaması için Mustafa Kemal Atatürk'den devraldığımız "Mücadele" "Devrim" ve "Aydınlanma" ruhuyla sizinle de yılmadan, yorulmadan mücadele edeceğimi bildirmekten mutluluk duyarım. Böyle bir tutum takınır, Bush'un Türkiye Politikalarını sürdürür, din faşistlerinin Türkiye'yi ve Dünya'yı felakete sürüklemelerinde onlara destek olursanız, size bağlanan umutları da söndürürsünüz.

Başkan Obama…

Dünya sizden bütün sorunların çözümünü beklemiyor. Sizden "Barış", "Demokrasi" "Hukuka" uygunluk ve ulusların haklarına saygı duymanızı bekliyor.

Bush "Ya bendensin ya teröristsin" dedi.

Obama "Biz iyisiyle kötüsüyle Dünya'yı barış ve mutluluk için kucaklıyoruz" demeli ve nerede olurlarsa olsunlar faşistleri desteklememelidir. Lobilerin, çıkarları için ulusları, insanları yok eden yönetimleri desteklememelidir.

Ben ülkemdeki din faşistlerinin susturmak için tutuklattığı gazeteci Tuncay Özkan olarak, sizden bunların dışında hiçbir şey istemiyorum.

Size inanmak, güvenmek, Türkiye ve Amerika'nın barış kültürüne, medeniyete, insan uygarlığına el ele katkı sunmasını görmek istiyorum. Yoksa sizin de Bush'dan farkınız olmaz. Lütfen bu konu ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi bana iletiniz. "Demokrasi" ve "Laikliği" savunduğum için mi Amerika tarafından, AKP kullanılarak cezaevine atıldım?

Amerika'nın yeni yönetimi de Bush dönemindeki gibi "Özgürlük", "Hukuk" ve "İnsan Haklarını" hiçe mi sayıyor? Bana yanıt veriniz!

Başkan Obama

Ailenizle birlikte mutluluk, barış ve başarı içinde yaşamanızı, Dünya ve insanlık için güzel şeyler yapmanızı temenni ederim.

Saygılarımla,

Tuncay Özkan
Silivri 4 No.lu Cezaevi
F/7 hücresi
Silivri/İstanbul/Türkiye

Kaynak: aktifhaber

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?