banner39

Tunceli'de mayınlı tuzak: 16 yaralı

Tunceli'de teröristler tarafından uzaktan kumandalı patlayıcıyla yapılan saldırıda 16 kişi yaralandı.

Arşiv 12.06.2010, 00:54 12.06.2010, 00:55
Tunceli'de mayınlı tuzak: 16 yaralı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tunceli'de teröristler tarafından askerleri taşıyan sivil aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcıyla gerçekleştirilen saldırıda 15 askeri personel ile 1 sivil şahsın yaralandığı bildirildi.

Jandarma Genel Komutanlığı Genel Sekreterliğinden yayımlanan bilgi notuna göre, bugün saat 11.05 sıralarında, Tunceli-Mazgirt-Küllüce Mahallesi'nde, Elazığ'dan Tunceli'ye askeri personel taşıyan konvoyun intikali esnasında, terör örgütü mensuplarınca uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı kullanılması sonucu bir midibüs içerisinde bulunan 15 askeri personel ile 1 sivil yaralandı.

Yaralılardan 14'ü ayakta tedavi edildi, 2 yaralı ise ileri tetkik ve tedavileri için Elazığ Asker Hastanesine kaldırıldı.

Olay yerinde, asfalt yol kenarında 3 adet patlama çukuru (2X2 metre genişlik, 1 metre derinlik) oluştu.

Bilgi notunda, olayla ilgili araştırmalara ve bölgede operasyonlara devam edildiği bildirildi.

Bu arada, patlamanın ardından Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan kalkan "Kobra" tipi helikopterler, teröristlerin kaçış bölgelerini tutarken, bölgeye çok sayıda jandarma özel harekat timi ve özel eğitimli komandoların gönderildiği, teröristlerin yakalanması için geniş çaplı arama tarama faaliyetlerinin başlatıldığı belirtildi.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?