banner39

Turhan Çömez 184 ülkede aranıyor

Levent Ersöz'ün yakalanmasının ardından, sırada diğer Ergenekon firarisi Turhan Çömez'e çevrildi

Arşiv 17.01.2009, 15:47 17.01.2009, 15:47
Turhan Çömez 184 ülkede aranıyor

Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün yakalanmasının ardından, gözler bir diğer Ergenekon firarisi AK Parti Balıkesir eski Milletvekili Turhan Çömez'e çevrildi.

Polis, eski vekilin yakalanması için adım adım takibini sürdürüyor. Ergenekon'un kendisini de kapsayan 6'ıncı dalga operasyonundan kısa süre önce dil eğitimi için İngiltere'ye giden Çömez hakkında yurda dönmediği için yakalama kararı çıkarılmıştı.

Hakkında daha önce çıkartıldığı belirtilen 'kırmızı bülten'in ise bazı bürokratik sıkıntılar nedeniyle henüz tamamlanmadığı, gerekli hazırlıkların ardından Interpol aracılığıyla 184 ülkeye bildirileceği öğrenildi.

Emniyet'e ulaşan son bilgilere göre Çömez, fotoğraflarının medyada yayınlanmasının ardından İngiltere'deki adreslerini değiştirdi. Londra'dan ayrılarak İngiltere'nin iki ayrı şehrine yerleşen Çömez, yakın takibin devam ettiğini anlayınca, yaklaşık bir ay önce bu ülkeden ayrıldı.

Çömez'in İngiltere'yi terk ettikten sonra İtalya'ya gittiği belirlendi. Burada kısa bir süre kaldıktan sonra Almanya'ya geçtiği tespit edildi. Bu ülkede de uzun süre kalmayan Çömez'in, geçtiğimiz günlerde Hollanda'ya giriş yaptığı anlaşıldı.

Halen Hollanda'da olduğu tahmin edilen Çömez'in, çok sayıda Türk vatandaşının yaşadığı bu ülkede tanınmamak için zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmadığı belirtiliyor.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?