banner39

Türk aracı Afganistan'da kaza yaptı: 7 ölü

Başbakanlığı bağlı bir araç sabah saatlerinde Afganistan'da bir kamyonla çarpıştı. 2'si Türk, 7 kişi öldü

Arşiv 05.04.2009, 17:24 05.04.2009, 17:24
Türk aracı Afganistan'da kaza yaptı: 7 ölü


Başbakanlığı bağlı Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) Vardak İli Koordinatörlüğü'ne ait bir araç sabah saatlerinde Afganistan'da bir kamyonla çarpıştı. 2'si Türk, 4'ü TİKA personeli 7 kişi öldü.

Kazada, göreve yeni atanan TİKA Koordinatörü Alaaddin Doğan ve Mustafa Demirkıran, TİKA aracında bulunan şoför ve tercüman hayatını kaybetti.

Kabil çıkışında Kandahar-Kabil yolu üzerinde gerçekleşen kazada kamyondaki 2 kişi ve yoldan geçen bir kişi de öldü. Kaza ile ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazı açıklamada ise TİKA bünyesinde Afganistan'da görev yapmakta olan Mustafa Demirkıran ve Allaadin Doğan ile beraberlerindeki iki Afgan personelin bu sabah Kabil'de geçirdikleri trafik kazasında yaşamlarını kaybettikleri bildirildi.

Açıklamada, "Türkiye'nin teknik yardımlarını dünyanın her köşesine ulaştıran TİKA'nın kıymetli görevlilerinin zor koşullarda, fedakarca yaptıkları mesai, omuz omuza çalıştıkları Dışişleri mensuplarınca da büyük takdirle karşılanmaktadır" denildi.

Dışişleri Bakanlığı, görevleri başında şehit olan iki Türk görevli ile Afgan personel Bektaş ve Mecid'e, Allah'tan rahmet, ailelerine ve TİKA camiasına da baş sağlığı diledi.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?