banner39

Türk çiftçisi de Gazze'ye elini uzattı

Türkiye'nin en büyük tarım kuruluşu olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (TTKMB) Merkez Birliği de Gazze`ye yardım kampanyası başlattı

Arşiv 11.01.2009, 10:24 11.01.2009, 10:24
Türk çiftçisi de Gazze'ye elini uzattı
Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Gazze'de yaşanan acı olaylar sonrası Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ''Şimdi de Gazze Sınavı'' adlı kampanyaya katılan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türk Kızılay'ın üç TIR'ını gıda paketleriyle doldurarak destek vermeyi kararlaştırdı.

Aileleri ile birlikte yaklaşık 7 milyon kişilik bir potansiyeli çatısı altında toplayan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünün bölgeye yapacağı yardım, Genel Müdür Bedrettin Yıldırım tarafından açıklandı.

Gazze'de yaşanan insanlık dramı karşısında herkesin duyarlı olmaya davet eden Merkez Birliği Genel Müdürü Yıldırım, kampanya çerçevesinde başlatılan desteğin artarak süreceğini belirterek, ''Geçmişte olduğu gibi bu sefer de Gazze'de Müslüman kardeşlerimizin bu ızdıraplı gününde Türk çiftçileri adına Kızılay'ımızın üç TIR'ını gıda paketleriyle dolduracağız ve Kızılay'ımızın da desteğiyle Gazze'ye ulaştırmayı çalışacağız. Bundan böyle de Türk çiftçileri adına bir çiftçi kuruluşu olarak Türk Kızılay'ı ile birlikte her tür desteğimizi sürdüreceğiz'' dedi.

Yıldırım, ayrıca yine kurum bünyesinde başlatılan yardım kampanyasıyla da elde edecekleri sağlanacak tüm kaynakların Kızılay aracılığıyla bölgeye göndereceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?