Türk doktorlar Haitili çocukları sünnet etti

Haiti'de bulunan Türk doktorlar, depremden sağ kurtulan Müslüman çocukları sünnet ediyor.

Türk doktorlar Haitili çocukları sünnet etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türk doktorlar bir yandan hayat kurtarırken diğer yandan da Müslüman ailelerin çocuklarını sünnet ediyor.

Sağlık Bakanlığı afet ve acil yardımlardan sorumlu Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ali Coşkun, "Benzer acıları yaşayan bir ülke olarak Haiti'li depremzedelerin yaralarını sarmak boynumuzun borcudur" dedi.

Bölge halkının Türk doktorlara büyük sevgi gösterdiğini söyleyen Prof. Coşkun, "Buradaki hekimlerimiz şifa dağıtırken bölgede yaşayan az sayıdaki Müslüman depremzedenin 'çocuklarının sünnet edilmesi' talebini de geri çevirmiyor.

Sağlık personelimiz asli görevleri olan acil yardım ve tedavi hizmetlerini aksatmadan, zaman zaman karşılaştıkları bu tür istekleri de yerine getirmeye çalışıyor'' diye konuştu. 

212 BİN KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

12 Ocak günü 7 büyüklüğünde meydana gelen depremde ölü sayısı 212 bine ulaştı. Başbakan Bellerive, CNN televizyon kanalına başkent Port-au- Prince'de yaptığı açıklamada, 300 binden fazla insanın da yaralandığını belirtti.

"Son olarak bana ulaşan rakam 212 bin. Bu, sokaktan veya başka yerlerden toplanan insanların sayısı" diye konuşan Haiti Başbakanı, depremde evsiz kalanların sayısının bir milyondan fazla olduğunu söyledi

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 10:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35