banner39

Türk-İran askeri, sınırda 7 PKK'lıyı öldürdü

Türk ve İran Ordusu tarafından sınır bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarda, 7 PKK'lının ölü ele geçirildiği bildirildi.

Arşiv 23.04.2010, 10:24 23.04.2010, 10:24
Türk-İran askeri, sınırda 7 PKK'lıyı öldürdü

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanı sıra, İran ve Suriye'nin etkili operasyonları sonrasında PKK kırsalda ağır kayıplar verirken, terör örgütünden kaçışların da sürdüğü bildirildi. 

Irak'ın kuzeyindeki örgüt kamplarında faaliyet gösteren iki örgüt mensubu daha örgütten kaçarak devlete sığınırken, Türk ve İran Ordusu tarafından sınır bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarda, 7 kişinin ölü ele geçirildiği bildirildi. 

Güvenlik birimlerinin tespitleri ve terör örgütünün telsiz gö rüşmelerine yansıyan konuşmalardan elde edilen bilgilere göre, operasyonlarda "Hebun", "Halil" , "Kamuran", "Süvar", "Said", "Seyid", "Sina" kod adlı 7 teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirlendi. 
Öte yandan, terör örgütünden kaçmayı başaran "Berhudan" kod adlı Z.Y. (23) ve "Berzan" kod adlı S.C. isimli terör örgütü mensuplarının, silahlarıyla birlikte güvenlik güçlerine teslim oldukları kaydedildi. Teslim olan örgüt mensuplarının güvenlik güçlerindeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye gönderilecekleri belirtiledi.

 

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?