Türk korsanlar Twitter'ı hackledi!

Türkiye'den bir grup hakker en büyük paylaşım sitelerinden biri olan Twitter'ın açığını buldu.

Türk korsanlar Twitter'ı hackledi!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Twitter sitesindeki bir açığı tespit eden ve kendilerini "İnci sözlük" grubu olarak tanıtan Türk hackerlar isteyen kullanıcının istediği kişinin kendisinin takipçisi (follower) olmasını sağlayan bir formül geliştirdi.

Gazete Habertürk'ün haberine göre; Türk hackerlar bu formülle takip edenlerinin sayıları milyonları geçen ancak kişisel olarak tanıdıkları dışında neredeyse kimseyi takip etmeyen ABD Başkanı Obama, Microsoft'un sahibi Bill Gates, oyuncu Ashton Kutcher ve Demi Moore dahil birçok ünlü ismin kendisini takip etmesini sağladı.

FORMÜLÜ PAYLAŞTILAR


Hacker grubu, üyelerin istedikleri her kullanıcıya kendilerini takip ettirmenin formülünü diğer kullanıcılarla da paylaştılar. Hackerların saldırısı karşısında şoke olan Twitter yetkilileri çareyi milyonlarca kullanıcının following (takip edilen) ve follower (takip edenler) listelerini sıfıra düşürmekte buldular. Twitter'a girip takip eden ve takip edilen listelerini boş görenler büyük şaşkınlık yaşadı. Amerikan CNN'de olayı "Türk hacker Twitter'ı ele geçirdi'" diyerek son dakika haberi olarak verdi. Forbes Dergisi ile birçok gazete ve derginin haber sitesi de Türk hackerların yaptıklarını anlattı.

DEMİ MOORE İLETİSİNE YAZDI

Twitter'ı Türk kullanıcıların hacklemesinin neden olduğu arıza kısa sürede tüm dünyada duyuldu. Hollywood yıldızı Ashton Kutcher, "Türkler Twitter'ı ele geçirdi. Hiç takipçim kalmadı" yazdı. Kutcher'ın eşi ünlü aktris Demi Moore ise, "Türk hacker Twitter'la oynuyor" iletisini girdi. Ünlü aktör Jim Carrey de, "Keşke hacker bu yeteneğini daha yararlı işler için kullansa'" yazdı.

İNTERNETTE ÜNLÜ OLDUK

Twitter' da dikkatleri Türkiye'nin üzerine çeken 21 yaşındaki Nail P. Habertürk'e yaptığı açıklamada, "Bir arkadaşımız olayı buldu, biz de yaptık. İnci sözlük zaten bunu hep yapıyor" dedi. Nail P. "Biz hacker değiliz. Amaç adımızı duyurmak. Türkler olarak adımızı dünyaya duyurduk. Tepkiler kötü olmadı, sayemizde eğlenenler oldu. Twitter hiç bu kadar zevkli olmamıştı diyenler oldu. Polisten bir uyarı almadık. Ünlüler de başta panik yaptılar ama şu an mutlular ve CNN, BBC gibi dünyaca ünlü televizyonlara çıktık. Türkler yine internet âleminde ünlü oldu bizim sayemizde" diye konuştu.?

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 15:07
banner53
YORUM EKLE

banner39