banner39

Türk Ocakları, Bakan Yıldız'a yapılan saldırıyı kınadı

Kayseri Türk Ocakları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yapılan saldırıyı kınadı.

Arşiv 21.04.2010, 00:06 21.04.2010, 00:06
Türk Ocakları, Bakan Yıldız'a yapılan saldırıyı kınadı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 
Türk Ocakları Kayseri Şubesi, şehit cenazesine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yapılan yumruklu saldırıyı kınadı.

Türk Ocakları'ndan yapılan açıklamada, Şırnak'ta bölücü hainlerin kurşunuyla şehit olan Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın cenaze töreninde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yapılan çirkin saldırının derinden üzdüğü belirtildi. Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Türkiye Cumhuriyeti, ülkesi ve milletiyle önemli bir süreçten geçmektedir. Bu süreçte toplum bir taraftan işsizlik ve yoksullukla mücadele ederken, diğer taraftan demokratik açılım adı altında ucu görülmeyen bir yöne doğru gitmekte, ülkemizin birlik ve beraberliğine kastedenler, yazılı ve görsel medyada boy göstermekte ve fütursuzca beyanlarda bulunmaktadırlar.

Bu söylemler, toplumda huzursuzluk oluşturmaktadır. Millî birlik ve bütünlüğe her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu şu dönemde yapılan bu türlü saldırıların toplumun huzurunu bozacağı ve ülkeyi kargaşaya sürükleyeceği kesindir. Bu da vatanımız üzerinde emelleri olanların ekmeklerine yağ sürmekten öte bir şey olamaz. Ülke meselelerini hoşgörü içinde ve konuşarak çözmemiz şarttır.

Türk Ocakları Kayseri Şubesi yönetimi olarak, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nde sebebi ne olursa olsun ve kim tarafından yapılırsa yapılsın, insanların, kanunları çiğneyerek yapacakları her türlü eylemin karşısında olduğumuzu ifade ediyor ve Sayın Bakana yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz."


 

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?