banner39

Türk Saati programı tüm ABD'de yayınlanacak

Türkiye'yi tanıtan TV programı Türk Saati (Turkish Hour) bu ay sonundan itibaren tüm ABD'de yayınlanmaya başlayacak.

Arşiv 25.03.2008, 23:48 25.03.2008, 23:48
Türk Saati programı tüm ABD'de yayınlanacak

ABD'de, Türkiye'yi tanıtan TV programı Türk Saati (Turkish Hour) bu ay sonundan itibaren tüm ABD'de yayınlanmaya başlayacak.

Programın yönetmeni Selçuk Öksüzoğlu ve yapımcısı Serdar Acar, yaptıkları açıklamada, ABD'de 3. yılını dolduran ve büyük ilgiyle izlenen Türk Saati'nin, 31 Mart Pazartesi gününden itibaren ABD genelinde yayın yapan Colors TV'de yayınlanacağını ve programlarının bu biçimde 50 milyon Amerikalı'ya ulaşacağını söylediler.

2005 yılının mart ayında Manhattan'da yayın yapan MNN adlı yerel bir kanalda haftada yarım saat İngilizce yayınlanan program, 5 ay içinde Başbakanlık Türk Tanıtma Fonu'nun ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla RNN adlı TV kanalına transfer olarak 25 milyon seyirciye ulaşmayı başardı.

Bakanlığın tanıtım filmlerine programlarında sürekli yer veren ve İngilizce yayınlanan Türk Saati, Türkiye'yi ziyaret edip hayran kalmış Amerikalılar ile röpörtajlar yapıyor, Türk kültürünü, tarihini, New York bölgesindeki Türkler'in kültürel etkinliklerini ve Türk mutfağını Amerikalılar'a tanıtıyor.

Programla ilgili bilgiye "www.turkishhour.com" adresinden ulaşılabiliyor.

Kaynak : AAYorumlar (1)
Oya Bilir 15 yıl önce
Arkadaslari kutluyorum. Devletimizin bu tur sivil inisiyatiflere daha fazla yardimci olmasi lazim ayrica.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?