banner39

Türk: Saldırgan birinin işaretiyle saldırdı

Ahmet Türk, Samsun'da kendisine yumruk atan kişinin başkasının komutuyla kendisine saldırdığını söyledi.

Arşiv 15.04.2010, 12:39 15.04.2010, 16:51
Türk: Saldırgan birinin işaretiyle saldırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Samsun'da saldırıya uğrayan Ahmet Türk, saldırgan hakkında ilk kez konuştu. Türk salrıganın bir yerden işaret aldıktan sonra kendisine vurduğunu söyledi. Saldırının Kürtlerin yanı sıra Türk halkı tarafından da mahkûm edildiğini belirten Türk, ortak akılla başta Kürt sorunu olmak üzere Türkiye’nin tüm sorunlarının çözülebileceğine işaret etti. Türk, “saldırıya tepkilerin demokratik boyutlarda kalması için herkesin titizlikle davranması” uyarısını tekrarladı.

Ahmet Türk, evinde kabul ettiği gazetecilere saldırı anını şöyle anlattı: “Saldırganı önceden gördüm. Bir taraftan bağırırken, bir taraftan da sürekli bir yere bakıyordu. Sanki birilerinden işaret bekliyordu. Herhalde o işareti almış olmalı ki saldırdı. Bana hücum ederken gördüm. Çekilsem şiddetli yumruk arkamdakilere de gelecekti.” Türk, olay öncesinde ve sonrasında polislerin kendilerine karşı tutumunun çok olumsuz olduğunu da belirterek şunları söyledi: “Sürekli ters ters bakıyorlardı. Selamımızı bile almıyorlardı. Mesele Ahmet Türk’ün yumruk yeme meselesi değil, Türkiye’de iç barış ve toplumsal barışın zedelenmemesi.”

Yorumlar (1)
Aydemir 13 yıl önce
1. Ahmet Türk`ün Samsun mahkemesinde ne isi var? Deniz Baykal Diyarbakir`da mahkeme izlemeye gitse acaba ne derdik?

2. Milletin cani bu Kürtüclük yapan vatan, millet, devlet, insanlik hayinleriden dolayi burnunun ucuna gelmis. Dayagi yedin otur evinde. Simdi de böyle aciklamalarla milleti bir birine düsürmeye devam ediyorsun.

3. Terör olmasa bugün Türkiye meydanlarinda cirit atan Kürtcü politikacilari kim dinyecek? Hic kimse! Terör biterse bunlarda biter. Bundan dolayi teröri bunlar hic bir zaman bitirmeyecek...
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?