Türk Sinemasına yeni bakışlar

Türk Sinemasına Yeni Bakışlar programı kapsamında son beş yılın bol ödüllü yönetmenleri bir araya geliyor.

Türk Sinemasına yeni bakışlar


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde, son beş yılın bol ödüllü filmlerinin yönetmenleri sinemaseverlerle bir araya geliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türk Sinemasına Yeni Bakışları programının 5.cisi düzenleniyor. 

“Mommo Kız Kardeşim”, “Uzak İhtimal”, “Sonbahar”, “Dondurmam Gaymak”… Son beş yılın bol ödüllü filmlerinin yönetmenleri sinemaseverlerle bir araya geliyor. Katıldıkları ulusal ve uluslararası festivallerde büyük ilgi gören, anlatımlarıyla Türk sinemasına yeni bir soluk getiren filmlerin yönetmenleri Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde filmlerinin hangi fikirden yola çıkarak, nasıl bir sinema diliyle gerçekleştirildiğini dinleyenlerle paylaşacak.

Moderatörlüğünü Faysal Soysal’ın yaptığı açık oturuma konuşmacı olarak: Yönetmenler, Özcan Alper Mahmut Fazıl Coşkun, Atalay Taşdiken  ve Yüksel Aksu katılıyor.

30 Nisan 2010 Cuma günü saat 18.00’de Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program ücretsiz ve katılıma açık olarak düzenleniyor
Programla ilgili www.kultursanat.org adresinden detaylı bilgi alınabiliyor.


 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2010, 23:24
banner53
YORUM EKLE

banner39