banner15

Türk teknolojisi Suudi Arabistan'da

Türk teknolojisi Suudi Arabistan'da her 'Alo' diyene para kazandıracak

Türk teknolojisi Suudi Arabistan'da


Ortadoğu'nun en büyük telekom operatörü olan Saudi Telecom'un aboneleri yaptıkları görüşmeler karşılığında puan kazanarak, bu puanları nakit para gibi kullanabilecek. Abonelerin puanlarını Suudi Arabistan'da 2 bin noktada harcaması için gereken altyapıyı Türk Telekom'un şirketi İnnova kurup yönetecek.

17.8 milyon GSM, 5 milyon sabit hat ve 1 milyon geniş bant abonesiyle Ortadoğu'nun en büyük telekom operatörü Saudi Telecom Company (STC), aboneleri için konuştukça puan kazandıran bir sadakat sistemini Türk teknolojisiyle devreye sokuyor. Türkiye'de elektronik ödeme sistemleri konusunda birçok projeye imza atan İnnova, STC'nin hem mobil hem de sabit hat abonelerinin konuştukça puan kazanacakları, bu puanları üye işyerlerinde kullanacakları sistemi kuracak. İnnova, abonelerin kazandıkları puanları Suudi Arabistan'ın 2 bin noktasında nakit para gibi kullanılabilmesi için gereken bilişim altyapısını kuracak. 

OGER GROUP KAPILARI AÇTI

Bu projenin bu ay içinde hayata geçeceğini söyleyen İnnova Genel Müdürü Aydın Ersöz, "Bu projede sadece yazılım satmadık, baştan sona bir hizmeti hazırladık. Yazılım, donanım, bunların entegrasyonu, 2 bin noktaya dağılımı, destek ve eğitim hizmetleri gibi tüm ayakları biz üstlendik. Minimum 3 yıllık bir anlaşmaya imza attık ama bu proje önemli bir referans oldu. Bizim için yeni projelerin kapısını açacak" dedi.

Suudi Arabistan kapılarının açılmasında Türk Telekom'un ortağı Oger Group'un büyük faydası olduğunu kaydeden Ersöz, şöyle konuştu:

"Avrupa'da birçok proje alıyoruz, önemli işlere imza atıyoruz. Ancak Suudi Arabistan çok zor bir pazar, güven kazanmak uzun süre alıyor. Ortadoğu ve Arabistan'da kuvvetli bağları olan Türk Telekom'un ortaklığı sayesinde kapılar bize açıldı ve bu projeyi aldık. Zorlu bir pazara girdik ama çok fırsat var. Körfez ülkelerine yönelik planlarımız da var. Bunun için Dubai'de ofis açtık. İlk etapta Katar ve Dubai'de kamuyla iş yapacağız."

Kaynak: Vatan


Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2009, 11:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35