banner39

Türk televizyonları ağaç adamı görüntüledi-VİDEO

'Ağaç adam' olarak bilinen Endonezyalı Kosvara'yi görüntülemeyi başardı.

Arşiv 29.05.2008, 17:35 29.05.2008, 18:26
Türk televizyonları ağaç adamı görüntüledi-VİDEO

 

Ağaç adam olarak bilinen Endonezyalı Balıkçı Dede Kosvara, 15 yaşındayken kazara dizini kesmesinden sonra vücudu beklenmedik ve kontrol altına alınamayacak şekilde "ağaçlaşmaya" başladı.

Dede, hastalığından sonra balıkçılığı bırakmak zorunda kaldı ve bugüne kadar da yakınlarının yardımı ile hayatını sürdürmeye çalışıyor.

Ağaç adam olarak tanınan Dede'ye gösterilen uluslararası ilgi, Amerikalı dermatoloji uzmanı Antoni Gaspari'nin de dikkatini çekmiş Endonezya´ya giden Gaspari, bazı testleri yaptıktan sonra hastalığın, vücutta siğil enfeksiyonlarına neden olan HPV adlı virüsten kaynaklandığını ve A vitamini tedavisiyle sorunun çözülebileceğini açıklamıştı.

Dede'nin kan örneklerinin izinsiz olarak yurtdışına çıkarıldığını tartışmaları üzerine Endonezya hükümeti Dede´yi medyanın görüntülemesine yasak koymuş ve sıkı denetim kararı almıştı. Endonezya Sağlık Bakanlığı'ndan alınan izin dilekçesine rağmen geç saatlere kadar hastanede bekleyen Samanyolu Haber ekibi, yetkililerin son anda izin vermesi ile hastaneye girmeyi başarıyor ve Dede´yi hastanede kendine ayrılan özel odada yalnız başına beklerken buluyor.

Geçirdiği 5 ameliyat ile kollarındaki ve ayaklarındaki uzantılarla birlikte kilolarca ağırlıktan kurtulmasına rağmen Dede, ellerini kaldırmakta hala güçlük çekiyor. Doktorlar, milyonda bir rastlanan ve bağışıklık sistemini devre dışı bıraktığına inanılan virüsün A vitamini desteği ile yenilebileceğine inanıyorlar. 10 yıllık eşinin de terk ettiği Dede´nin hastalığını bulaştırmaktan korktuğu 2 de çocuğu var.

Akın Emre Karagülle'nin haberini Yaşar Arslan görüntüledi.

Kaynak: Samanyoluhaber

 

 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?