banner39

Türk vakıfların borçları silinecek

Batı Trakya’da coşkuyla karşılanan Yunanlı Bakan, Türk vakıflarına ait borçların silineceği sözü verdi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Türk vakıfların borçları silinecek

Batı Trakya’da temaslarda bulunan Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni bugün de İskeçe’ye bağlı Türk köylerini gezdi. Gökçepınar köyünde cami ziyaretinde bulunan Bakoyanni, Şahin köyünde de, Hüseyin Yazıcı adlı bir Türk’ün evine konuk oldu.

Ev sahibi Sabiha Yazıcı, Yunan Bakan’a el yapımı ’çetik’, yazma ve mutfak önlüğü hediye etti. Bunun üzerine, evin torunu Enes’i kucağına alan Yunan Bakan, küçük Enes’le uzun süre oynadı.

Bakoyanni’ye Hüseyin Yazıcı tarafından ayrıca Yunanca bir Kuran-ı Kerim de armağan edildi. Bakoyanni sokaklarda gezerken yol kenarında kendisini alkışlayan Türkleri selamlayarak, “Benden bir isteğiniz var mı?ö diye sordu.

Batı Trakya’da coşkuyla karşılanan Yunanlı Bakan, Türk vakıflarına ait borçların silineceği sözü verdi.

Gökçepınar köyünde devlet ilköğretim okulunu ziyaret eden Bakoyanni, bölgede eğitime büyük kaynaklar ayırmaya devam edeceklerini söyledi.

Bakoyanni, çevre Türk köylerinden gelen okulun öğrencilerine hitaben yaptığı konuşmada, "Çok önemli bir bölgede yaşıyorsunuz. Komşu ülkeler AB üyesi oldu veya olacak.

Bu bölgede okulların sayısını artırmaya devam edeceğiz" dedi. Bakoyanni, yarın sabah İskeçe’de kısa bir kent turunun ardından Atina’ya dönecek.

 

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?