banner39

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi'nden kınama

Türkiye-AB KİK Eş Başkanları İsrail askeri kuvvetlerinin Gazze'ye insani yardım götüren konvoya düzenlediği saldırıyı kınadı.

Arşiv 07.06.2010, 13:46 07.06.2010, 13:46
Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi'nden kınama

Fahri Sarrafoğlu / Dünya Bülteni  

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) Eş Başkanları Tuğrul Kudatgobilik ve Sandy Boyle, İsrail’in Akdeniz’deki yardım amaçlı gemilere yaptığı saldırıyı kınadı. Türkiye-AB KİK Eş Başkanları Tuğrul Kudatgobilik ve Sandy Boyle, yayımladıkları ortak bildiride, KİK’in İsrail askeri kuvvetlerinin Gazze’ye insani yardım götüren konvoya düzenlediği saldırıyı kınadığı belirtildi.

GAZZEYE ABLUKA KALDIRILMALI

Bildiride, “Uluslararası hukuka aykırı bu eylem yalnızca Gazze’deki Filistin halkına yönelik tehdidi artırmaya yaramıştır. KİK, uluslararası toplum içerisinde, bu saldırganlığa ilişkin olarak derhal BM nezdinde bir tahkikat açılması çağrısı yapan itidal yanlısı eğilimlere katılmaktadır” denildi.Gazze topraklarına temel yaşam malzemelerinin girmesine izin verilmediği müddetçe Gazze’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasının mümkün olmayacağını vurgulanan bildiride, Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın derhal kaldırılması çağrılarına katıldıkları ifade edildi.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?