banner39

Türkiye, Afrikalı liderlere hazırlanıyor

''Türkiye-Afrika Sivil Toplum Kuruluşları Forumu'', 14-16 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Arşiv 05.08.2008, 16:39 05.08.2008, 18:41
Türkiye, Afrikalı liderlere hazırlanıyor


Türkiye-Afrika İşbirliği Zirvesi öncesinde Afrika'da 44 ülkeden, toplam 100 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilecek ''Türkiye-Afrika Sivil Toplum Kuruluşları Forumu'', 14-16 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamaya göre, Dışişleri Bakanlığının organizasyonunda 18-21 Ağustos tarihlerinde Afrika ülkelerinin Devlet ve Hükümet Başkanları ile Dışişleri Bakanlarının katılımıyla düzenlenmesi öngörülen ''Türkiye-Afrika İşbirliği Zirvesi'' öncesi, Türkiye'de ve Afrika kıtasında öne çıkan sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin bir araya geleceği bir forum düzenlenecek.

Forumda, zirve hedeflerine uygun olarak Afrika ve Türk halkları arasında sivil etkinliklerin arttırılmasına ilişkin sorunlar ele alınacak ve çözüm yollarının aranacağı geniş eksenli bir iş birliği platformunun oluşturulması ve ortak bir deklarasyonun yayınlanacak.

Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından düzenlenecek forum ile Türkiye'nin ve Afrika'nın önde gelen kuruluşları arasında iş birliği alanlarının belirlenmesi ve sivil toplum kuruluşları arasında geniş eksenli bir platformun oluşturulması hedefleniyor.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?