banner39

Türkiye-Arap Birliği İşbirliği Forumu 9-10 Hazian'da

Türkiye-Arap Birliği İşbirliği Forumu"nun üçüncüsü, 9-10 Haziran'da İstanbul'da gerçekleşecek.

Arşiv 08.06.2010, 00:19 08.06.2010, 00:19
Türkiye-Arap Birliği İşbirliği Forumu 9-10 Hazian'da


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail tarafından “Gazze filosu”na düzenlenen kanlı baskının, Türkiye tarafından bu hafta İstanbul ve Brüksel'de yapılacak iki çok taraflı toplantının gündemine getirilmesi bekleniyor.

Dışişleri Bakanları düzeyindeki Türkiye-Arap Birliği İşbirliği Forumu”nun üçüncü toplantısı, 9-10 Haziran günlerinde İstanbul'da gerçekleşecek.

2006 yılında Arap Birliği Dışişleri Bakanlarınca alınan karar uyarınca kurulan Türk-Arap İşbirliği Forumu toplantısı, Türkiye ve Arap Birliği ülkeleri Dışişleri Bakanlarının katılımıyla Çarşamba günü Çırağan Sarayı'nda başlayacak.

Bu arada, Türkiye ve Arap ülkeleri Maliye Bakanlarının katılımıyla düzenlenecek 5. Türk-Arap Ekonomi Forumu ise, Four Seasons Oteli'nde gerçekleşecek
Etkinlikler kapsamında ayrıca, Türkiye ile Arap ülkelerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve önde gelen akademisyenlerin katılımıyla bir seminer ve bir de kültürel etkinlik düzenlenecek.

“GAZZE FİLOSU” BASKINI DAMGASINI VURACAK

Türk-Arap İşbirliği Forumu toplantısında İsrail'in “Gazze filosu”na kanlı saldırısının damgasını vurması bekleniyor. Dokuz Türk vatandaşının öldüğü, yüzlerce de Türkün yaralandığı saldırıya Arap ülkelerinde halk tarafından lanetlendi.

Baskın konusunda uluslar arası bir soruşturma yapılmasını isteyen Türkiye'nin İstanbul'daki toplantıda komisyon talebi için destek çağrısında bulunması bekleniyor.
 
 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?