banner39

Türkiye Avrupa ile farklı zeminlerde bağ kuruyor

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin Avrupa ile farklı zeminlerde bağ kuracağını söyledi.

Arşiv 24.05.2008, 18:14 25.05.2008, 12:44
Türkiye Avrupa ile farklı zeminlerde bağ kuruyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un 2010'da kültür başkenti olmasıyla Avrupa ile farklı zeminlerde bağ kurma fırsatı doğacağını kaydetti.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesiyle ilgili düzenlenen toplantıya mesaj gönderen Erdoğan, İstanbul'un, insanlığın küresel barışı için taşıdığı öneme işaret ederek, kentin 2010 kültür başkenti seçilmesinin anlamının büyük olduğunu ifade etti.

Erdoğan, mesajında "İstanbul'un 2010'da kültür başkenti olmasıyla Avrupa ile farklı zeminlerde bir bağ kurma fırsatımız doğuyor. Avrupa'nın kültürünü, tarihte olduğu gibi bugün de zenginleştirebileceğimizi birlikte göstereceğiz" dedi.

Herkese düşen görevin, el birliğiyle 2010 yılına hazırlanmak ve 2010 yılından başlayarak İstanbul'u sürdürülebilir pek çok projeyle Avrupa'nın önemli cazibe merkezlerinden biri haline getirerek bunun devamını sağlamak olduğunu ifade eden Erdoğan, mesajında şunları dile getirdi:

"Hükümetimiz, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında yürütülen çalışmaların sonununa kadar arkasında olacaktır. İstanbul'u, bir Avrupa kültür başkenti yapmak ve hedeflerimizi gerçekleştirebilme sürecini hızlandırabilmek için, sizlerin de bu eşsiz fırsatı değerlendireceğine inanıyorum. Unutmayalım ki İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesi İstanbul'un geri kazanım projesidir. Bu sürecin sonunda salt İstanbul değil Türkiye kazanacaktır."


Kaynak: AA
banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?