banner39

Türkiye bayrağıyla hutbe verdi / FOTO

Gazze'de ve Lübnan'da Cuma Namazı hutbelerinde Heniyye ve Salah'ın arkalarında Türk bayrakları vardı.

Arşiv 04.06.2010, 17:25 05.06.2010, 04:02
Türkiye bayrağıyla hutbe verdi / FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze ve Lübnan'daki hutbelerde konuşan Hamas lideri İsmail Heniye ve İslami Hareket Lideri Şeyh Raid Salah'ın bulunduğu mimberlerde Türk bayrakları vardı.

Hamas lideri İsmail Heniye, Cuma hutbesinde yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Gazze halkına verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Gazze’deki Ömeri camisinde Cuma namazını kıldıran ve Cuma hutbesini okuyan Gazze’nin yönetimini elinde bulunduran Hamas’ın Başbakanı İsmail Heniye, 31 Mayıs tarihinin İsrail’in çöküşünün başlangıcı olduğunu ve yardım gemilerine düzenlenen kanlı operasyonun bölgede bir dönüm noktası olduğunu belirtti. Heniye, Filistin halkına yardım ve desteklerinden dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İsrail ile ilişkilerin eskisi gibi olmayacağını belirttiğini de sözlerine ekleyen Heniye, bölgedeki en büyük problem olduğunu belirttiği Gazze’deki kuşatmayı kaldırmak için herkesi işbirliğine çağırdı.

Gazze’yi işgal stratejisinin başarısızlığa uğradığını da belirten İsmail Heniye, sabrın galip geldiğini de sözlerine ekledi. Öte yandan Heniye’nin hutbe okuduğu mimberdeki yan yana Türkiye ve Filistin bayrakları dikkat çekti.

raad-salah.20100604172421.jpg

Gazze'ye insani yardım götüren filoda bulunan İslami Hareket lideri Raid Salah, salıverilerek Lübnan'a gönderildi. Salah Lübnan'da bulunan Ayn el Hilva göçmen kampında bulunan mescidde hutbe konuşması yaptı. Konuşmasında İsrail'e lanet okuyan Salah, gemi filosunun çok büyük bir cesaret örneği göstererek Gazze ablukasını kırmaya çalıştığını söyledi. 

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?