banner39

'Türkiye çok güzel günler yaşıyor'

Başbakan, Türkiye'yi, çaresiz kalmış yöneticilerin elinden kurtardıklarını ve ileriye taşıymaya devam edeceklerini söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Türkiye çok güzel günler yaşıyor'

Başbakan Erdoğan, iktidarı devraldıklarında Türkiye'nin fırtınada sürüklenmiş ve girdaba yakalanmış bir gemi gibi olduğunu ifade ederek, ''Biz geldik Türkiye'yi, milletimizi o çaresiz mürettebatın elinden kurtardık. Geminin rotasını doğru yola koyup karaya çıkardık. Bitti mi? Daha alacağımız yol var. '' dedi.

Deniz Ticaret Odasının (DTO) meclis toplantısında konuşan Erdoğan, gerek kamunun gerek özel sektörünün kalkınan Türkiye'nin geleceğinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğini ele aldıklarını belirterek, bu alanda dünyadaki gelişmelere işaret etti.

Sektör için KDV indirimi ve Kurumlar Vergisinde kolaylık sağlandığına da işaret eden Başbakan Erdoğan, ''Türkiye birkaç yıl öncesine kadar...

Bazen rotasını şaşıran kaptanlar olur, aynen bunların elinde kalmış. Yol haritası, pusulası bulunmayan bu kaptanlar gibi hükümetler elinde çok zaman kaybetti.

Ekonomik, siyasi ve sosyal olarak çok büyük kayba uğradı'' diye konuştu.

Erdoğan, ''Çok mesafe var. Kıyıya yanaştık. İktidarımızla birlikte hamdolsun denizci diliyle (Yelkenler fora) dedik.

Şimdi millet olarak 7'den 70'e yeniden huzurlu günlere doğru yelken açmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkiye, sağlık, ekonomi, eğitim, adalet emniyet ve ulaşımda son yılların en verimli en bereketli dönemini yaşıyor''dedi.

"YÖK ANLAYIŞI BİLİME SINIR GETİRDİ"

DTO Meclis Başkanı Erol Yücel'in konuşması sırasında denizcilik sektörüne yönelik üniversite proje izninin YÖK tarafından verilmediği sözlerine de değinen Erdoğan, şöyle devam etti:
''Erol Bey bir şey söyledi. En çok üzüldüğümüz konulardan bir tanesi...

Bizim iktidarımızın bilime sınırı yoktur. Bakanlar Kurulumuzda bugüne kadar bir tane fakülte talebi asla, tereddütsüz, bekletilmeden onaylanmıştır, geçmiştir. Bilime engel olur mu, bilime sınır olur mu?

Ama ne yazık ki ülkemizde öyle bir YÖK anlayışı var ki, bu YÖK anlayışı ülkemizde bilime sınır getirmiştir. Ben konuşmak istemiyordum ama bugün Erol Bey açtı diye konuşuyorum, dertliyim.''

AA

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?