banner15

Türkiye Finans kırtasiyeyi ortadan kaldırıyor

Türkiye Finans uyguladığı yeni sistem ile fotokopi ve faksı ortadan kaldırdı

Türkiye Finans kırtasiyeyi ortadan kaldırıyor

 

Fahri Sarrafoğlu / Dünya Bülteni

Türkiye Finans uygulamaya geçirdiği "Premium Banking" sistemi ile fotokopi ve faks gibi işlemleri ortadan kaldırarak zaman, kağıt ve enerji tasarrufu sağlıyor. Premium Banking sistemi ile müşterilerin orjinal belgeleri anında taranıp elektronik olarak operasyon merkezine iletiliyor. Türkiye Finans, Premium Banking sistemi ile hem şubelerinde hem de operasyon merkezinde verimliliği en üst seviyeye çıkartmayı amaçlıyor.Türkiye Finans; doküman yönetim sistemi, iş akış uygulaması, tarama sistemi ve bankacılık uygulamalarının tam entegrasyonunu sağlayarak oluşturduğu "Premium Banking" projesiyle bankacılıkta yeni bir dönem başlatıyor. Sistem sayesinde müşterilerinin şubeden yaptığı işlemler için gerekli tüm belgeler tarama makineleri aracılığı ile elektronik olarak arşivlenerek aynı anda operasyon merkezine gönderebiliyor.

ZAMAN VE KAĞIT TASARRUFU

Dünyaca ünlü danışmanlık firması Gartner tarafından, teknolojide 2008 yılından itibaren başlayacak olan trend olarak ifade edilen Uzak Tarama (Remote Scanning) ve İşlem Bazında Tarama (Transactional Scanning) metodolojileri üzerine geliştirilen sistem sayesinde, tarama tek tuş ile sağlanırken, elde edilen belgeler optimum büyüklük ve kalitede aynı anda merkezi doküman sistemine otomatik olarak kaydediliyor. Premium Banking sistemi, müşterilerden daha önce tedarik edilen belgelerin diğer işlemlerde de otomatik olarak iş sürecine eklenmesini sağlıyor. Bu sayede müşterilerden bir belgenin yalnızca bir kez alınması yeterli oluyor. Sistemde ayrıca kimliklerin, ehliyetin veya çok sayfalı A4 belgelerin aynı tarayıcıdan taranması da büyük bir avantaj olarak sunuluyor. Kredi kartı başvurusu gibi A4 boyutundan daha büyük formların sisteme kazandırılması için başka cihazların kullanılmasına gerek kalmıyor. Sistem sayesinde dokümanların fiziksel olarak Operasyon Merkezine gelmesine gerek kalmayıp, İşlem anında şubeden yapılan tarama yeterli oluyor. Bu sayede, Operasyon Merkezine tarama anında dijital olarak iletilen doküman, hızlıca iş akışlarına entegre edilebiliyor.

150 ŞUBEDE GEÇERLİ

Premium Banking sistemi için Türkiye Finans 150 şubesine 1250 adet tarayıcı yerleştirildi. Premium Banking sistemi ile şube içinde her bankoda ve şube içi operasyonunu yapan personelin masasında birer tarayıcı yer alıyor. Türkiye Finans için operasyon maliyetlerini minimuma indiren Premium Banking sisteminin, operasyon hızını da maksimize etmesi hedefleniyor. Zaman, kâğıt ve enerji tasarrufu sağlayan Premium Banking sistemin devreye girmesiyle müşteri memnuniyetini yükseltmeyi hedefleyen Türkiye Finans, yılda yaklaşık 79 bin kilo kâğıt tasarrufu sağlayarak yaklaşık 1400 ağacın kesilmesini de önleyecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2008, 15:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35