banner39

Türkiye futbolunun başına yeni isim

Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına, genel kurula tek aday olarak giren Hasan Doğan seçildi.

Arşiv 14.02.2008, 15:04 14.02.2008, 15:04
Türkiye futbolunun başına yeni isim

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı seçimlerine tek aday olarak giren Hasan Doğan kurumun yeni başkanı oldu.

Seçime Turkcell Süper Lig, ikinci, üçüncü lig kulüplerinin desteğiyle ve tek aday olarak giren Hasan Doğan, Türk futbolunun yeni başkanı oldu.

Ankara'daki TFF genel kuruluna katılan 237 delegeden 231'i başkanlık seçimi için oy kullandı. Delegelerden 222'si Hasan Doğan'ı seçerken, sekiz oy boş çıktı ve bir oy da geçersiz sayıldı.

Levent Bıçakcı'nın federasyon başkanlığı döneminde TFF'de asbaşkan olarak görev yapan Doğan, Bıçakcı'nın olaylı İsviçre maçında sonra görevi bırakmasının ardından, federasyon başkanı olması için gelen teklifleri kabul etmemişti.

Genel kurulla birlikte başkanlık görevi sona eren Haluk Ulusoy, kendi dönemindeki faaliyet ve denetim kurulu raporlarıyla gelir-gider tablosunun ibra edilmesinden hemen sonra salonu terk etti. Ulusoy, genel kurulda veda konuşması da yapmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarihinin 37. başkanı olan Hasan Doğan'ın listesi şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Kurulu: Oğuz Çarmıklı, Mehmet Ali Aydınlar, Zafer Yıldırım, Mahmut Özgener, Serdar Güzelaydın, Levent Kızıl, Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Lütfi Arıboğan, Süleylan Atal, Ufuk Özerten, Arif Nuri Koşar, Tuncay Karartı, Yunus Egemenoğlu

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Hakan Kanık, İsmet Çiftçi, Ali Düşmez, Fahrettin Curoğlu, Ahmet Malatyalı, Celal Birsen, Hüseyin Ar, Fahrettin Eserdi, Mustafa Evrensel, Kenan Serthan, Eyüp Gözgeç, Cevat Kosova, Turan Mecikoğlu, Cemal Yücel Günay

Denetleme Kurulu: Hamdi Topçu, Birol Acar, İsmail Gerçek, Kazım Çalışkan, Ziya Erbaş

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: İbrahim Zengin, Mehmet Ali Kaynar, Murat Eroğlu, Namık Öndeş, Salih Karabulut

Yeni yönetimde Altay'ın eski başkanı Mahmut Özgener birinci başkanvekili, bir önceki dönemde TFF'de genel sekreterlik görevini yürüten Lutfi Arıboğan ikinci başkanvekili olacak. Kemal Dinçer ise büyük ihtimalle genel sekreterliğe getirilecek.

MHK Başkanlığı için Sabri Çelik ya da Oğuz Sarvan düşünülüyor. Adnan Türkkan'ın adı ise PFDK veya Tahkim Kurulu Başkanlığı için geçiyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?