banner39

Türkiye gazetelerinden başlıklar

Türkiye gazeteleri bugün Cumhurbaşkanı Sezer'in kabine listesini iade etmesini manşetlerine taşıdı.

Arşiv 17.08.2007, 07:51 17.08.2007, 15:48
Türkiye gazetelerinden başlıklar 

Paşa’nın Köşk yorumu: Dükkán kapalı işim çıktı
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt Çankaya Köşkü’ndeki resepsiyonda gazetecilerin ısrarlı sorularına rağmen, Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin yorumdan kaçındı, "Hiçbir şey söylemeyeceğim. Dükkán kapalı, işim çıktı" diye espri yaptı.
 
Listeyi yeni cumhurbaşkanı onaylasın
Cumhurbaşkanı Sezer dün kendisine kabine listesini sunmak isteyen Başbakan Erdoğan’a, "Hiç listeyi çıkarmaya gerek yok. Bunu yeni Cumhurbaşkanına sunmak çok daha isabetli olacaktır" dedi. Durumu "Benim için de sürpriz oldu" diye açıklayan Erdoğan, Sezer’in tavrını yeni cumhurbaşkanına bir jest olarak yorumladı.

 

Liste elde kaldı
Cumhurbaşkanı Sezer, 60. hükümet listesini sunmak için huzuruna çıkan Başbakan Erdoğan'a, 'Listeyi çıkarmaya gerek yok. Yeni cumhurbaşkanına sunmanız daha uygun olur' dedi.
 
Org. Büyükanıt: İlkelerimizi çiğneyemeyiz
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, işadamı Jak Kamhi'ye "Devlet Üstün Hizmet Madalyası" verilmesi nedeniyle düzenlediği tören ve resepsiyondaydık. Dün Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt'ın istifa edeceği söylentilerinin çıkmasından ve Sezer'in, Başbakan Erdoğan'a, "yeni hükümeti yeni cumhurbaşkanına sunun" önerisinden kısa bir süre sonra Çankaya Köşkü'nde devletin zirvesi biraraya gelmişti. Gazeteciler önce Sezer'i yokladı. Yeni hükümeti yeni cumhurbaşkanına bırakması bir jest miydi, tavır mıydı? Sezer sorulara yanıt vermedi.Yeni kabineyi yeni seçilecek cumhurbaşkanı onaylayacak
Erdoğan, Köşk ziyaretini şöyle anlattı: Sayın Sezer listeye bakmadı. 'Hiç listeyi çıkarmaya gerek yok, yeni cumhurbaşkanına sunun' dedi. Bence yeni cumhurbaşkanına nezakette bulunmuştur


 

Bu kadarına da pes
Ertuğrul Özkök, konuyu özünden alıp başka yerlere çekmekte gerçekten usta.
Emin Çölaşan'ın işine son verilmesini anlattığı yazısında da öyle yapmış.
Dönüyor sözü SABAH'a getiriyor. Burada konuyu özünden tam olarak saptırıyor.
"Türkiye'nin en muhalif seslerinden Necati Doğru'nun SABAH gazetesinde işine son verildi" iddiasında bulunuyor.

 

Sadece onlar unutmadılar
20 bin cana mal olan Marmara Depremi'nin bugün 8'inci yıldönümü. Çürük binaları yapanlar dışarıda! Olası depreme karşı hiç önlem alınmadı! Verilen sözler unutuldu! Sevdiklerini kaybedenlerin acıları ise hala taze.Kabine Gül'e havale
Sezer, Erdoğan’ın kurduğu ‘takım kadrosuna’ bakmadan, ‘Yeni cumhurbaşkanına onaylat’ dedi. Köşk’e çıkan yeni kabine listesi, 16 dakikada, açılmadan indi. Erdoğan, Sezer’in tavrını yeni cumhurbaşkanına jest olarak yorumladı. Bazı çevreler, Sezer’in yeni hükümetin sorumluluğunu almak istemediğini, ‘topu Gül’e attığını’ savundu.
 


Kadınları örtülü ve örtüsüz diye ayırmayın!
KESK’e yaptığı ziyaret sırasında eşinin başörtüsüyle ilgili ısrarlı sorularla karşılaşan Gül, “Kadınları örtülü-örtüsüz diye ayırmak ahlaken de hukuken de çok yanlış. Örtünmeye zorlamak da tersi de yasak” dedi
 
 

Liste Gül'e havale
Erdoğan, yeni kabine listesini sunmak üzere Çankaya Köşkü'ne çıktı. Ancak Cumhurbaşkanı Sezer, listeyi yeni cumhurbaşkanına sunulmasını isteyerek kabul etmedi.

 

Sezer'den jest; yeni kabine, yeni cumhurbaşkanını bekleyecek
60. Hükümet'i kurmakla görevlendirilen Erdoğan, dün listesini Köşk'e götürdü. Ancak sürpriz bir jest yapan Sezer, isimlere hiç bakmadan "Kabineyi yeni cumhurbaşkanına sunmak daha isabetli olur." dedi.

 

Halefine bıraktı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 60'ıncı hükümetin Bakanlar Kurulu listesini yeni Cumhurbaşkanı'na sunmasını istediğini söyledi.


 
Bitti bu iş 1-2
16. dakikada yenik duruma düşen Cim Bom, Ayhan ve Volkan’ın golleriyle Slaven’i 2-1 yenip farkını ortaya koydu.

 

Hadi gülümse
Galatasarayımız, Hırvatistan'ın Slaven takımını adeta Gradski Stadı'nın çimlerine gömdü. Kalli ligden sonra Avrupa'da da Cimbom'un yüzünü güldürdü. 16. dakikada Posavec'in penaltı golü ile yenik duruma düşen Galatasaray, 42'de Ayhan'la skoru eşitledi. 73'te Aslan'ın yeni "frikik mühendisi" Volkan sahneye çıktı. Volkan, Rize maçında attığı golün kopyasını Koprivnica ağlarına gönderdi.Piyasalar sarsıldı Türkiye tuş oldu
Global piyasalarda devam eden sarsıntı ve Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın istifa ettiği yönündeki söylentiler piyasaları vurdu. Borsa yüzde 6,79 düşerken, dolar yüzde 5,8 değer kazandı. Faiz yüzde 18,8 ile 3 ayın zirvesine çıktı.
 
Turkish Daily News
 
Piyasalar Türkiye'yi vurdu
Global piyasalarda devam eden sarsıntı piyasaları etkiledi. Borsa yüzde 6,79 düştü.

Kaynak: Cnnturk

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?