banner39

Türkiye gazetelerinin önemli manşetleri

Türkiye'deki gazetelerin çoğu bugün Cumhurbaşkanı Adayı Abdullah Gül'ü manşetinden verdi.

Arşiv 14.08.2007, 07:31 14.08.2007, 12:25
Türkiye gazetelerinin önemli manşetleri 

Aileme ve çevreme danıştım, adayım
  
AKP’nin dünkü MYK toplantısına üye olmadığı halde katılan Gül, "Meydanlardan yükselen sesi dinledim, aileme çevreme danıştım, adayım" diyerek Cumhurbaşkanlığı adaylığını ilan etti. Erdoğan da Gül’ün bu sözlerinin ardından, "Adayımız Abdullah Beydir" sözleriyle noktayı koydu.

O ikisi bana kafayı takmış
Tatil edilen Trabzonspor maçının son dakikasında Ayman’ın kasti faulüne maruz kalan İsrailli golcü, "Benim Türk futbolcularla hiçbir sorunum yok ama o iki Mısırlı; Ayman ve El Saka her maçta bana kasti tekme atıp küfür ediyor" dedi.

 

Erdoğan 'Gül' dedi
Günlerdir herkesin merakla beklediği sorunun yanıtı dün verildi. Başbakan Erdoğan AKP MYK toplantısının başında kararını açıkladı: Tek adayımız vardır, o da Abdullah Gül'dür
.
Ahmet Necdet Sezer!
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Anayasa Mahkemesi Başkanı'ydı.
1999 yılı nisan ayı. Yüksek mahkemenin kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı konuşmayı demokratik hukuk devleti açısından çok beğenmiştim.Gül resmen tek aday
Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı için birden çok isimle uzlaşma arayabilecekleri mesajlarına karşın dün Bakanlar Kurulu ve AKP MYK toplantılarından sonra tek adayın Gül olmasına karar verildi.


 

AK Parti'nin adayı Gül
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığı konusunda önce Bakanlar Kurulu toplantısında görüş birliğine varıldı. Ardından toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nda da Gül'ün adaylığı kesinleşti.

 

Bir kez daha Gül
AKP cumhurbaşkanlığı seçiminde 'uzlaşma aramadı' ve Abdullah Gül'ü bir kez daha aday gösterdi. Eşi türbanlı olduğu için bir önceki adalığı sorun yaratan ve askerler tarafından istenmediği iddia edilen Gül en geç 28 Ağustos'taki üçüncü turda cumhurbaşkanı seçecek.Çekiçli canavar 
Alacağı olan iki iş arkadaşını başlarını çekiçle ezip ayaklarına ağırlık bağlayarak Acıgöl ve Obruk Gölü’ne atan çaycı Halil A.’yı, Konya polisinin göl kenarında bulduğu kan izleri, olay saatinde duran saat ve kredi kartı incelemeleri yakalattı.Cumhurbaşkanı adayı Gül muhalefet turunda  
Abdullah Gül MYK’da Başbakan’a övgüler dizdi, AKP’nin tek Köşk adayı olduğunu açıkladı. 
 
 

AKP'nin Gül ısrarı
Uzlaşma lafları boşa çıktı. Adaylığı gerilime neden olan isim Köşk'e çıkarılıyor.

 

AK Parti'nin Köşk adayı Gül 
Ankara'da dün kritik saatler yaşandı. Önce Bakanlar Kurulu, ardından da AK Parti'nin Merkez Yürütme Kurulu toplandı. Köşk seçimlerinin ele alındığı MYK'da Abdullah Gül'ün adaylığı kesinleşti. Bugün muhalefetle görüşecek olan Gül, ilk randevuyu MHP'den aldı.

 

Hayırlı olsun
AK Parti, 11. Cumhurbaşkanı adayı olarak Abdullah Gül'de kararlı. Üyesi olmadığı halde Gül'ün davet edildiği dünkü MYK'da başka aday çıkmaması kararına varıldı. Gül bugün muhalefetten destek isteyecek.


 
Kone tamam
Galatasaray, gelecek planlarında İstanbul bulunmayan Fildişili golcüye ret edemeyeceği bir teklif yaptı ve işi bitirdi.

 

Kone imzaya geliyor
Cimbom'da Lincoln'ü bile gölgede bırakacak forvet transferi nihayet belli oldu. Sarı-kırmızılı yönetim, PSV Eindhoven'ın Fildişili süper golcüsü Kone ile her konuda anlaştı.AirTies geliştirdiği 'sır' icatla taşları yerinden oynatmaya hazırlanıyor
AirTies, IPTV teknolojisi üzerine gerçekleştirdiği buluş ile yeni bir çığır açma iddiasında. 2006 yılında uluslararası çapta Endeavor'a seçilen ilk Türk girişimcisi olan AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Çelebi, "Buluşumuz için patent başvuru yap"

VAKİT

Türbanlı vekil eşi azaldı

22 Temmuz seçimlerinde başörtülü vekil eşi sayısı 275'ten 235'e düştü. MHP'li 6, DTP'li 1, BBP'li 1 ve Bağımsız 1 milletvekilinin eşinin başı türbanlıyken 226 AKP'linin eşinin başı türbanlı.

 

Kaynak: Dünya Bülteni/ Cnnturk

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?