banner39

Türkiye görevin Sinyora'ya verilmesinden memnun

Sinyora liderliğinde kurulacak yeni hükümetin Lübnan'ı kalıcı istikrara taşıyacağının temenni edildiği belirtildi.

Arşiv 29.05.2008, 22:05 29.05.2008, 22:05
Türkiye görevin Sinyora'ya verilmesinden memnun

Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'da ulusal birlik hükümetini kurma görevinin yeniden, Başbakanlık görevini yürüten Fuad Sinyora'ya verilmesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı.

Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman'nın Başbakanı belirlemek üzere siyasi gruplarla yürüttüğü istişareleri tamamlayarak, görevi Sinyora'ya verdiğinin anımsatıldığı açıklamada, "Başbakan Sinyora'nın yeni hükümeti kurma çabalarını yürütürken rakip siyasi gruplar arasındaki mesafeyi azaltmaya dönük işbirliği ve dayanışma için gayret edeceğini açıklaması, ayrıca sorunların şiddet yoluyla çözülemeyeceğini vurgulayarak, açılan yaraların sarılması için tüm taraflara çağrıda bulunması, olumlu yönde atılmış adımlardır" denildi.

Açıklamada, Lübnan'da tüm tarafların bu sağduyulu çabaları dikkate alacaklarının, ülkenin yeni bir kriz ve çatışma döngüsüne sürüklenmemesi için gerekli siyasi olgunlukla hareket edeceklerinin umulduğunu kaydetti.

Açıklamada, Sinyora liderliğinde kurulacak yeni hükümetin Lübnan'ı kalıcı istikrar ve refaha taşıyacağının temenni edildiği belirtildi.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?