banner15

Türkiye ile Rusya arasında gizli anlaşma iddiası

Türkiye'nin Rusya'ya Ermenistan üssünü silahlandırmak için hava sahasını kullanma izni verdiği öne sürüldü.

Türkiye ile Rusya arasında gizli anlaşma iddiası

 

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Rusya ile Türkiye arasında gizli bir anlaşma yapıldığı öne sürüldü. Ermenistanlı araştırmacı Richard Giragos, Rusya ile Türkiye arasında Rusya'nın Ermenistan'daki üslerine Türkiye hava sahasını kullanarak malzeme nakli için gizli bir anlaşma imzalandığını iddia etti.

Ermenistan Stratejik ve Ulusal Araştırma Merkezi Başkanı Richard Giragosyan, Erivan'da düzenlenen "Ermeni-Türk İlişkileri" konulu seminerde yaptığı konuşmada, Türkiye ile Rusya arasında imzalanan "gizli bir anlaşma ile Rusya'ya Ermenistan'daki askeri üssüne silah götürmek üzere Türk hava sahasını kullanma izninin verildiği iddiasında bulundu.

Richard Giragosyan, Türkiye-Ermenistan sınırının açılmasının her şeyden önce Rusya'nın avantajına olduğunu da öne sürdü. Giragosyan, Ermenistan'ın enerji alanını kontrol etme imkanının sağlayabileceği için Rusya'nın sınırın açılması konusu ile "çok ilgili" olduğu görüşünü de dile getirdi.

Sınırın açılması meselesinin, Ermeni-Türk ilişkilerinin normalleşmesinden çok, Rus-Türk ilişkilerinin normalleşmesi ile alakalı olduğunu savunan Giragosyan, "Rus-Gürcü savaşının ardından, Rusya'nın Türkiye'den bazı beklentileri vardı" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 18:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 10 yıl Önce

her şey olabilir olmaz deme bu oldu ise bu cok vahim bir durumdur rus kuklalıgından başka bir şey degildir

M.Aydemir
M.Aydemir - 10 yıl Önce

Ben bu iddalara hic inanmadim. Siz de inanmayin.

enzelin
enzelin - 10 yıl Önce

tamam

banner39

banner36

banner37

banner35