banner39

Türkiye-Rusya tekstil anlaşması yapıldı

Türkiye ve Rusya arasında hazırgiyim, halı, deri ve tekstil sektörlerinde işbirliği anlaşması imzalandı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Türkiye-Rusya tekstil anlaşması yapıldı

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri(İTKİB) ve Rusya Tekstil ve Hafif Sanayi Girişimcileri Birliği (Rostextile) arasında hazırgiyim, halı, deri ve tekstil sektörlerinde işbirliği anlaşması imzalandı.

İTKİB ve Rostextile, tekstil, hazırgiyim, halı ve deri sektörlerinde ortak strateji geliştirme ve birlikte hareket etmeye yönelik anlaşmayı bugün imzaladı. İTKİB'den yapılan açıklamada, İki ülke arasında ilk kez böyle bir anlaşmanın imzalandığına işaret edilerek, sektörel dış ticaretin artırılması için 19 maddelik bir protokolde uzlaşma sağlandığı bildirildi.

İTKİB Başkanlar Kurulu ve İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, iki ülke arasında yaşanan ticarette engellerin ortadan kalkması için imzalanan protokolün önemine değindi. Orakçıoğlu, “Rusya ile aramızda gümrük tarife oranları ve referans fiyatlar konusunda yaşanan sıkıntıların bu protokol ile ortadan kalkacağı ve dış ticaret hacminin genişleyeceğine inanıyoruz” dedi.

Rusya Federasyonu Gümrük İdaresi Başkan Yardımcısı Tatiana Golendeyeva da, “Bu anlaşmanın kağıt üzerinde kalmayacağını hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

ANKA

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?