banner39

Türkiye Turizmi İngiliz Basını'nda

İngiltere’de cumartesi sabahı gazete alan hemen herkes Türkiye’de turizm ile ilgili bir makale okudu. İngiltere’nin en saygın gazetelerinde Türkiye ve turizm ile ilgili bugün dört makale birden yayınlandı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Türkiye Turizmi İngiliz Basını'nda

İngiltere’de cumartesi sabahı gazete alan hemen herkes Türkiye’de turizm ile ilgili bir makale okudu. İngiltere’nin en saygın gazetelerinde Türkiye ve turizm ile ilgili bugün dört makale birden yayınlandı.
Türkiye’de turizm olanakları ile ilgili en kapsamlı yazılar Times gazetesinde yayınlandı. İngiltere’nin en saygın gazetelerinden olan Times, cumartesi günü yayınladığı sayısını adete Türkiye’nin tanıtımına ayırmıştı.
Türkiye konusunda toplam üç makale yayınlayan gazete, ilk olarak Türkiye’de villa tatilciliğini tanıttı. Andrew Eames imzalı haberde, Bodrum ve çevresindeki villalar ve buralardaki turizm olanakları anlatıldı.

BODRUM CANNES VE NİCE’E EŞİT

Türkiye’nin güney-batı çevresinin Endülüs ve Tuscan’ı andırdığı belirtilen haberde, Bodrum için ise “Cannes ve Nice’in Türk benzerleri. Varlıklı Türkler, hızlı yaşayan yabancılar, bot gezileri, butik alışverişleri ve gece hayatı için bir araya geliyor” ifadeleri yer aldı.
Gazete, Bodrum tepelerinde yer alan villaların da özellikle İngilizler arasında popüler olduğunu yazdı. Haberde Gümüşlük’te de “yarı hippy” bir atmosfer olduğu yorumu yapıldı.

TÜRKİYE AİLELERİN GİDEBİLECEĞİ 5 TATİL MERKEZİNDEN BİRİ

Aynı gazetede Simon Hills imzalı bir başka haberde, Türkiye’de yatçılık imkanları tanıtılırken üstelik Türkiye’de bu keyfin ailelerle birlikte yaşanabileceği vurgulandı.
Times gazetesinde Türkiye’deki turizm olanakları ile ilgili yayınlanan son haberde de aile turizmi olgusu ön plana çıkarıldı. Gazete, Türkiye’yi aileler için uygun beş tatil merkezinden biri seçti.
Times gazetesi bu seçmede özellikle Ölüdeniz çevresini önerdi ve Ölüdeniz’in hem çok güzel hem de kalabalıktan uzak bir tatil merkezi olduğunu belirtti.

MAYIS’TA TÜRKİYE’YE GİDİN

Ancak Türkiye’de turizm olanakları sadece Times gazetesinde yer almadı. Bir başka önemli İngiliz gazetesi olan Guardian da her ay için ayrı bir ülkeyi önerdiği turizm ajandasında Mayıs ayı için Kaş’ı önerdi.
Gazete, buradaki Deniz Feneri’ne övgüler yağdırdığı Tim Bryan imzalı haberinde Mayıs ayında Akdeniz’in ısınmaya başladığına dikkat çekti.

(ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?