banner15

Türkiye ve dünya ekonomisinde neler oluyor?

Türkiye ve dünya ekonomisindeki gidişat Boğaziçi Yöneticiler Vakfı tarafından masaya yatırılıyor.

Türkiye ve dünya ekonomisinde neler oluyor?


İbrahim Ethem Gören / Dünya Bülteni

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı BYV, 11 Mayıs 2008 Pazar günü "Türkiye ve Dünya ekonomisi nereye gidiyor?" konulu kahvaltılı sohbet toplantısı düzenliyor. 

TOPLANTILAR İLGİYLE TAKİP EDİLİYOR 

Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Özer Ertuna'nın konuşmacı olarak katılacağı kahvaltılı toplantıda Türkiye ve Dünya ekonomisi müzakere edilecek.Boğaziçi Üniversitesi öğrenci, mezun ve mensuplarıyla iş dünyasına yönelik faaliyetlerde bulunan Boğaziçi Yöneticiler Vakfı (BYV) Divan Sohbeti adıyla aylık gündemli kahvaltılı sohbet toplantıları tertip ediyor.

BYV'nin Divan Sohbetinin Mayıs ayı konuğu Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Özer Erkaya. Kısıklı'daki Mabeyin Restaurant'ta düzenlenecek olan program 11 Mayıs Pazar günü saat 10:00'da başlayacak.

Divan Sohbeti'nin Nisan ayı konuğu Yıldız Holding genel müdürü M. Atilla Kurama'ydı.

BİM. A.Ş. Finansman Direktörü ve Operasyon Komitesi Üyesi Haluk Dortluoğlu'nun moderatörlüğünde gerçekleştirilecek toplantıda günümüz kapitalizminin buhranı teşrih masasına yatırılarak; petrol fiyatlarının yükselmesiyle birlikte gıda arzındaki daralmayı müteakiben bakliyat borsalarındaki fiyatların yükselişinin hane halklarına yansımasının sonuçları tartışılacak.

Toplantıda, krizin son günlerde sıkça gündeme getirilerek "yüksek sesle" dillendirildiği gibi, gıda piyasayı mahreçli mi, yoksa kapitalizmin "sunduğu" ekonomik, sosyal ve siyasi model mahreçli mi, olduğu sorusunun cevabı aranacak?

Özer Ertuna, Türkiye'deki akademik kariyerine, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi'ne dönüşen Robert Kolej'de başladı. Ertuna, doktora çalışmalarını Cornell University'de yaparak akademik kariyerinin temellerini ABD'de attı. Syracuse University'de, State University of New York'ta, öğretim üyeliği görevlerinde bulundu.

Ertuna, 1978'de Finans Profesörü unvanını alarak Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi'nde Öğretim Üyesi ve 1982'de Fakülte Dekanı olarak görev yaptı. Halen Boğaziçi ve Okan Üniversitesi'nde öğretim üyeliği görevlerini sürdürüyor.

 


 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2008, 14:02
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35