Türkiye Yunanistan'a paradan çok daha değerli şey veriyor

Başbakan Yerdımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin mali disiplin ve finans alanındaki tecrübelerini Papandreu'ya aktaracak.

Türkiye Yunanistan'a paradan çok daha değerli şey veriyor


Devlet Bakanı ve Başbakan Yerdımcısı Ali Babacan bugün, zor günler geçiren Yunanistan’a gidiyor. Papandreu ile de görüşecek olan Ali Babacan, Türkiye’nin mali disiplin ve finans alanındaki tecrübelerini aktaracak

Borç krizi nedeniyle zor günler geçiren Yunanistan’a, Türkiye yardım elini uzatmaya hazırlanıyor. Başbakan Erdoğan’ın talimatı üzerine harekete geçen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan,  ekonomi bürokratlarından oluşan bir ekiple bugün Yunanistan’a gidiyor. Türk ekibi, Yunanistan’a hangi konularda yardım yapılabileceğini araştıracak.

Babacan’ın, Yunanistan ziyaretine ekonomi danışmanları, Hazine Müsteşarlığı ve Dışişleri Bakanlığı bürokratları katılacak. Bugün Yunanistan’a gidecek olan Babacan ve ekibi, 30 Nisan’da Yunanistan Başbakanı ve ekonomi bakanları ile bir araya gelecek. Günboyu sürecek görüşmelerin ardından Türk ekibi aynı gün Türkiye’ye dönecek. Babacan ve ekibi finans krizi içindeki Yunanistan’a hangi konularda yardım yapılabileceğini görüşecek. Şu anda ağırlıklı olarak, Yunanistan’a finans alanında ve mali disiplin konusunda Türkiye’nin tecrübelerinin aktarılması öngörülüyor. Türkiye’nin Yunanistan’a mali yardımda bulunulması konusu ise Türk ekibinin ajandasında bulunmuyor.

Babacan’ın Atina’ya yapacağı bir günlük kriz ziyaretinde, yardım konuları ana başlıklar halinde ele alınacak. Taraflar, gündeme gelecek konularla ilgili görüşmenin ardından teknik çalışma yapacaklar.
 

Kaynak: Star

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2010, 05:13
banner53
YORUM EKLE

banner39