Türkiye'de siyasi ve toplumsal değişim

İlmi Etütler Derneği "Türkiye'de Siyasal ve Toplumsal Değişim" konferansı düzenliyor.

Türkiye'de siyasi ve toplumsal değişim


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

İlmi Etütler Derneği tarafından “Türkiye’de Siyasal ve Toplumsal Değişim” konulu konferans düzenleniyor.

Türkiye’nin yaşadığı tarihsel ve toplumsal değişimin kaynaklarını tanımlayabilmek, yönünü ve mecrasını iyi tespit edebilmek, günümüz açısından değişim dinamiklerinin ortaya konması ve bu değişiklikler karşısındaki tavır ve konumun konuşulacağı  “Türkiye’de Siyasal ve Toplumsal Değişim” konulu konferansa Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Aydın konuşmacı olarak katılıyor.

15 Mayıs Cumartesi günü saat:18.00’de başlayacak olan konferans Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Programla ilgili detaylı bilgiye www. ilmietudler.org sitesinden ulaşılabiliyor.

Doç. Dr. Mustafa AYDIN Kimdir?
Konya Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi olan Mustafa Aydın, Siyaset Sosyolojisi, Din Sosyolojisi, Bilgi Sosyolojisi, Değişim Sosyolojisi, İslam Kültür ve Tarihi konularında çalışmaları bulunmaktadır. 

Çalışmaları arasında; Moderniteye Dışarıdan Bakmak (Açılım Kitap), Siyasetin Sosyolojisi (Açılım Kitap), Kurumlar Sosyolojisi (Vadi Yayınları), Bilgi Sosyolojisi (Açılım Kitap) ve İslam'ın Tarih Sosyolojisi: İlk Dönem İslam Toplumunun Şekillenişi (Pınar Yayınları)


 
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 10:13
banner53
YORUM EKLE

banner39