banner39

Türkiye'den İsrail'e tepki yağdı

İsrail'in Gazze'ye saldırıları, yurdun çeşitli yerlerinde protesto edildi.

Arşiv 17.01.2009, 19:47 18.01.2009, 12:30
Türkiye'den İsrail'e tepki yağdı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, Hak-İş, Anadolu Gençlik Derneği ve Mazlum-Der'in organizasyonuyla Anıt Park'ta protesto mitingi düzenlendi.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Gölcük İlçe Müdürü Ali Kemal Eren, İsrail'in saldırıları sonucu aralarında çocukların da bulunduğu binlerce masum insanın katledildiğini, dünyanın bu vahşete seyirci kaldığını öne sürdü.

En kanlı savaşlarda bile kadınlar, çocuklar ve savunmasız insanlara dokunulmadığına işaret eden Eren, İsrail'in özellikle çocuklara yönelik bilinçli bir katliam gerçekleştirdiğini ifade etti.

Tekbir ve sloganlar eşliğinde İsrail bayrağı ile Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in posteri yakıldı.

ELAZIĞ

Elazığ'ın Baskil ilçesinde müftülük görevlilerince düzenlenen mitingde, Elazığ Caddesi'nde toplanan vatandaşlar İsrail aleyhine slogan attı.

Müftülük görevlisi Özkan Demirel, mitingde yaptığı konuşmada, ne siyasi bir görüşü savunmak ne de görüşe karşı gelmeyi amaçladıklarını söyledi.

Amaçlarının günlerce İsrail'in saldırısı altında olan ve öldürülen Filistinli kardeşlerinin yanında olduklarını haykırmak olduğunu ifade eden Demirel, ''Bizim burada yaptığımız imanın en zayıf olan kısmıdır. Peygamber efendimiz buyuruyor ki 'Sizden biriniz bir kötülük gördüğü zaman gücü yetiyor ise eli ile düzeltsin. Eli yetmiyor ise dili ile düzeltsin. Buna da gücü yetmiyor ise kalbi ile buğzetsin. İşte bu da imanın en zayıf olanıdır. Bizler burada toplanarak Allah için bu vahşeti yapanları ve bu vahşete seyirci kalanları kınıyoruz'' dedi.

Konuşmaların ardından Filistin için dua edildi.

Kaynak: Zaman

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?