banner39

Türkiye'nin şu anki halini anlatan film-VİDEO

Bir gazetenin hazırladığı reklam filmi, Türkiye'nin içinde bulunduğu açılım atmosferini çok iyi özetliyor.

Arşiv 06.10.2009, 16:01 06.10.2009, 16:01
Türkiye'nin şu anki halini anlatan film-VİDEODünya Bütleni / Haber Merkezi

Zaman'ın yeni reklam filmi, 'Önyargılarınız var, onları kırın' diyor. Daha önce de çok konuşulan reklam filmleri yaptıran gazete son reklam filminde Türkiye'nin açılımlar konusunda içinde bulunduğu atmosferi yansıtmaya çalışıyor. Birçok konunun tabu olduğu, birçok kesime önyargıyla bakıldığı bir dönemde yapılmak istenen açılımlara çok farklı tepkiler veriliyor.

Zaman reklamı önce gazeteye duyulan önyargıları sorgulatırken daha da önemlisi çok tartışılan ve 'Kürt, Ermeni ve Alevi açılımlar' silsilesi olarak önümüzde duran pek çok zor konuya da atıfta bulunuyor. Bu anlamda bir taşla çok kuş vuruyor.

banner53
Yorumlar (2)
malcolm 12 yıl önce
zaman önyargıları kırmaktan bahsetmiş ama reklam filminde hiç başörtülü göremiyoruz. bu başörtülülerin hepsinin önyargısız olmasından mı kaynaklanıyor? yoksa birileri rahatsız olmasın diye başörtüsü yok mu sayılıyor anlayamadım.
osman 12 yıl önce
ön yargi icimize yerlestirilmis, kürdü türküyle gecinemiyor lazi cerkeziyle zorlanirken, bunlarin hepsi yargi degilmi? bunlari kirmanin zamani geldi ve gecti, bundan sonra ön yargisiz bir hayatin mümkün olmasi icin, insanlarin ic degerlerini gözetmek lazim, nasil giyiniyor yada nasil oturuyor bunlardan bize ne. hani nediyorlar, her arslanin bir oturusu var, bunu düsünerek, insanlari yargisiz infaz etmemek gerk. sunuda unutmayalim, insanlar konusa konusa, hay.... koklasa koklasa anlasirlar derlerya. biz konusmayi tafsiye edlim, saygilar.
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?