banner39

Türkiye'nin yüz akı yardım kurumları

İHH, Kimse Yok mu, Deniz Feneri, Cansuyu gibi yardım kurumları, İslâm dünyasının yoksul bölgelerinde insanların yüzünü güldürmeye hazırlanıyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Türkiye'nin yüz akı yardım kurumları

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Türkiye’de faaliyet gösteren yardım kuluşları da dünya çapında kurban kesme seferberliği başlattı. İnsani Yardım Vakfı (İHH), Kimse Yok mu, Deniz Feneri, Cansuyu gibi dernekler Türk halkının vekaletini alarak İslâm dünyasının fakir bölgelerinde et yüzü görmeyen milyonlarca insanın yüzünü güldürecek. Yaptıkları yardım çalışmaları ve kurban kesimleriyle Türk insanının gönül elçiliğini üstlenen yardım kuruluşları önümüzdeki Kurban Bayramı için de günler önceden çalışmalara başladı.

İHH 100 ÜLKEDE KURBAN KESECEK

İHH İslâm dünyasının afet ve savaşlar sebebiyle yoksul düşmüş değişik bölgelerinde kurban organizasyonları yapmayı planlıyor. İnsani Yardım Vakfı (İHH) 15. yılında tüm dünyadaki yetimleri, fakirleri, mültecileri, dulları ve savaş mağdurlarını sevindirmeye hazırlanıyor. İHH, Kurban bayramı dolayısıyla Afrika'dan Kafkasya'ya, Balkanlar'dan Ortaasya'ya, Güney Amerika'dan Ortadoğu'ya Uzakdoğu'ya 100 ülke ve bölgede fakirlere ve mazlumlara iki bayramı birden yaşatacak. Milyonlara ulaşmayı hedefleyen İHH’nın onbinlerce kurban keseceği bildirildi.

Vakıf, yaptığı organizasyonla 1 milyona yakın yoksul ailenin yüzünü güldürecek. İHH ile kurbanının dünyanın değişik bir bölgesinde kesilmesini isteyen vatandaşların 200 YTL bağışta bulunması ve vekaletini vermesi yetiyor. Başkanlığını Mehmet Özkara’nın yaptığı “Kimse Yok Mu” Derneği kurban kesim organizasyonunda önceliği Türkiye’nin sel felaketinin yaşandığı bölgelere ayırıyor. Hayırsever vatandaşların 250 YTL ile katılabildiği kampanyada kapsamında Filistin, Lübnan, Endonezya, Pakistan, Irak, Afrika, Orta Asya, Balkan ve Uzakdoğu ülkeleri ile Güney Amerika ülkelerinde kurban kesimi yapılacak.

DENİZ FENERİ NOTER HUZURUNDA KESİYOR

Kurban organizasyonu yapan Deniz Feneri Derneği de İSO kalitesi ile noter huzurunda kurban kesimi yapacak. Kurban hisse bedelini 210 YTL olarak belirleyen dernek, kesimin tamanen hijyenik ortamlarda yapılacağını ve kısa mesajla vatandaşlara bilgi verileceğini açıkladı. Türkiye ve 34 ülkede kurban kesim organizasyonu yapmaya hazırlanan Cansuyu Derneği, kurban hisse bedelini 200 YTL olarak belirledi. Kurban Bayramı için 50 bin kurban kesmeyi hedefleyen Dernek, “kurbana uygun hayvan seçimi”, “usulüne uygun kesim” ve “ihtiyaç sahiplerine dağıtım” konularında hayırsever vatandaşlara güvence veriyor. Akabe Vakfı ve Dosteli Derneği de Kurban Bayramı’nda Türkiye ve dünyanın değişik ülkelerinde kurban kesimi yapacak. Her iki kurum da kurban hisse bedelini 250 YTL olarak belirledi.

 

Kaynak: Vakit

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?