banner39

TÜSİAD'a Bakan Çağlayan cevap verdi

Zafer Çağlayan, "Bizim gündemimizde seçim yok olmamıştır. GAP uygulaması popülist değil' dedi.

Arşiv 27.05.2008, 13:53 27.05.2008, 13:53
TÜSİAD'a Bakan Çağlayan cevap verdi

 

TÜSİAD'ın "Türkiye Sanayisine Sektörel bakış" raporunun tanıtımı toplantısında konuşan Yalçındağ'ın hükümetin bazı uygulamaları "Popülist uygulamalar" olarak nitelendirmesine Bakan Çağlayan'dan cevap geldi. Hem kürsüden hem de gazetecilerin soruları üzerine Yalçındağ'ın eleştirilerini değerlendiren Çağlayan, hükümetin yaptığı bazı değişikliklerin popülist olarak görülmemesi gerektiğini savunarak, SSK, Bağ-Kur primlerine af getirilmesine ilişkini ise "İçinde bulunduğumuz şartlarda hiç almamaktan daha iyi olacaktır" dedi. Yalçındağ'ın popülist olarak sıraladığı değişikliklerin popülist olmadığını savunan Çağlayan, bu değişikliklerin seçim yatırımı olarak nitelendirilmesi söylemlerini değerlendirirken de "Bizim gündemimizde seçim yok olmamıştır" dedi.

Erdoğan'ın bugün Diyarbakır'da açıkladığı GAP paketinin de popülist olmadığını savunan Çağlayan, bu paketin Güneydoğu ve Doğunun ihmal edilmişliğini ortadan kaldıracağını öne sürdü. Çağlayan "Kesinlikle yaptığımız çalışmaların hiçbiri popülist olmadı" dedi.

Çağlayan AB sürecinde yavaşlama olduğuna ilişkin eleştirilerin hatırlatılması üzerine, 35 ana başlıktan 21'ninin kendi bakanlığı tarafından yürütüldüğünü, açıklayacakları sanayi strateji belgesinin AB ile birlikte hazırlandığını söyledi.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?