banner15

TÜSİAD'dan jet '1 Mayıs açıklaması'

AK Parti'ye kapatma davası açıldıktan günler sonra açıklama yapan TÜSİAD, 1 Mayıs olaylarının sorumlusunu ise hemen buldu.

TÜSİAD'dan jet '1 Mayıs açıklaması'


Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 1 Mayıs'ta yaşanan olaylara ilişkin bir açıklama yaptı.

TÜSİAD, İstanbul'da yaşanan olaylı 1 Mayıs nedeniyle yaptığı açıklamada, "Demokrasinin güç gösterme değil,uzlaşma rejimi olduğunu unutmamamız gerekir" dedi.

"1 Mayıs 2008 tarihinde yaşanan olayları ve güvenlik güçlerinin orantısız güç kullanmasını kaygı ve üzüntüyle izledik" denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Emeğe ve işgücüne saygı açısından bir bayram havasında geçmesi gereken 1 Mayıs'ın, güç gösterisine dönüşmüş olması, 130 yıllık Türk demokrasi geleneği açısından kötü bir sınav olmuştur.

Bireysel ve kolektif özgürlüklerin genişletilmesi için anayasa değişikliklerinin gündemde olduğu bir dönemde, demokratik hakların kullanımının karşılıklı bir güç gösterisine dönüşmüş olması talihsiz bir gelişmedir.

Diyalog ve uzlaşma anlayışından uzaklaşma eğiliminin olumsuz sonuçlarına, ancak demokrasiye sarılarak ve güvenerek karşı koyabiliriz.

1 Mayıs'ta yaşanan olayların tekrarlanmaması ve toplumsal hedeflerimizin zarar görmemesi için demokrasinin güç gösterme değil, uzlaşma rejimi olduğunu unutmamamız gerekmektedir."

Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2008, 18:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35