banner39

Tuzla'daki kazalarla ilgili suç duyurusu

Tuzla tersanelerinde meydana gelen kazalardaki çok sayıda kişinin ölümü nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.

Arşiv 20.05.2008, 14:52 20.05.2008, 14:52
Tuzla'daki kazalarla ilgili suç duyurusu


İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi üyeleri, Tuzla tersaneler bölgesindeki iş kazalarında sorumluluğu bulunduğunu öne sürdükleri kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundular.

Sultanahmet'teki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen İHD İstanbul Şube Başkanı Gülseren Yoleri, Tuzla tersanelerindeki iş kazalarında kusuru olan kişiler hakkında soruşturma başlatılarak cezalandırılmaları istemiyle hazırlanan suç duyurusu dilekçesini, Tuzla Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere savcılığa verdi.

Beraberindeki grupla adliye yakınındaki parkta basın açıklaması yapan Yoleri, Tuzla tersaneler bölgesindeki sorunu ortadan kaldırmak amacıyla bugüne kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR), iş yeri sahipleri ya da taşeron firmalarca etkili bir önlem alınmadığını savundu.

Yoleri, yaptıkları incelemelerde tersanelerdeki sorunun çok ciddi boyutlarda olduğunu gördüklerini ve bu sorunların en önemlilerinin donanım ve eğitim eksikliği olduğunu belirtti.

Yoleri, bu ay meydana gelen ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazalar üzerinden durumun soruşturulması ve devlet görevlileri de dahil sorumluların cezalandırılması için suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?