TYB İstanbul'da seçim yapıldı

Türkiye Yazarlar Birliği'ndeki başkanlık seçimini Ali Ural başkanlığındaki ekip kazandı.

TYB İstanbul'da seçim yapıldı

 

İbrahim Ethem Gören/Dünya Bülteni

Türkiye Yazarlar Birliği’nin İstanbul Şubesi’nde 7 Şubat Pazar günü seçim heyecanı vardı.

Cağaoğlu’nda Kızlarağası Medresesi’nde düzenlen seçimli Olağan Genel Kurul toplantısına Birliğin üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

Ali Ural yeniden seçildi

aliural-ural-tyb.jpg
 

                                                     (Ali Ural)


TYB İstanbul Şubesi yönetim kurulu için iki liste yarıştı. Divan Başkanlığını Av. Razaman Arıtürk'ün yönettiği Genel Kurul toplantısında Ali Ural ve ekibi 87 oy alarak seçimi kazanan taraf oldu. Sandıktan Cafer Vayni ve ekibine ise 35 oy çıktı. 123 oyun kullanıldığı seçimde iki geçersiz oy vardı. 
 

Ahmet Mercan, A. Ali Ural, Asım Gültekin, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, H. Hüseyin Emiroğlu, İrfan Çalışan, M. Akif Özmen, Metin Karabaşoğlu ve Mustafa Özcan TYB’nin İstanbul Şubesi’nin Olağan Genel Kurul sonuçlarına göre yönetim kurulu asıl üyeliklerine seçildi. 

ahmetmercan-mercan-tyb.jpg

 

(Ahmet Mercan)


TYB İstanbul Şubenin Yönetim Kurulunun yedek üyeliklerine ise Adem Turan, Alpaslan Durmuş, Bedri Gencer, Bünyamin Şen, Cesur Küçük, Hüseyin Akın, Lütfi Arslan, Mahmut Bıyıklı ve Yusuf Gedikli seçildi.

Ahmet Taşgetiren Haysiyet Divanı’nda…

Yeni yönetimde Haysiyet Divanı asıl üyeliklerine Ahmet Taşgetiren, Ahmet Turan Alkan ve Yusuf Kaplan getirilirken, Ferman Karaçam, Hüsnü Kılıç ve Ömer Ziya Belviranlı Haysiyet Divanının yedek üyeleri oldu. 

TYB İstanbul Şubenin Denetleme Kurulu asıl üyeliklerine Cevat Özkaya, Muzaffer Doğan ve Recep Garip seçilirken, Abdullah Yıldız Mahmut Balcı ve Mustafa Semih Arıcı Denetleme Kurulunun yedek üyeleri oldu. 


 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2010, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ubeydullah Küçük
Ubeydullah Küçük - 9 yıl Önce

Entellektüel derinliği ve samimi kişiliğiyle Ahmet Mercan'a TYB'nin İstanbul Şubesinin başkanlığı ne güzel yakışır?

Karçıl
Karçıl - 9 yıl Önce

Hüsnü Kılıç ce Cevat Özkaya yazar mı şimdi?
Ne yazar bu arkadaşlar?
Soldaki durumu eleştirirken müslüman "sağda" bu kastlaşma ya da taban nasılsa sorgulamaz mantığıyla ahbap çavuş ilikisiyle yazar cemiyeti seçimi!..
Bu yönetimin eser sayısının listesini yayınlasanız da görelim bu arkadaşları!..

banner39

banner36

banner37

banner35