banner39

TYB Sakarya şubesi açıldı

TYB Sakarya şubesi açılarak şube merkezinde ilk toplantı yapıldı.

Arşiv 30.09.2009, 11:26 30.09.2009, 11:27
TYB Sakarya şubesi açıldı

 

TYB Sakarya şubesi geçtiğimiz günlerde açılışını yaptı ve hemen ardından bir etkinlik olarak Necati Mert'le söyleşi gerçekleştirdi.. Resmi olarak TYB Sakarya şube başkanı Fahri Tuna, 2.Şube başkanı Mehmet Özdemir, Şube sekreteri Aylin Günay, Muhasip Rüstem Budak, Yönetim Kurulu Üyesi Osman Karagüzel.İlk Toplantı ve Projeler

26 Eylül itibariyle Yönetim Kurulu toplantısının ilki yapıldı. Öneriler ve projeler sunuldu. İlk toplantıya ilişkin izlenimlerim olumlu diyebilirim. Sakarya TYB bünyesinde Yazar Okulu etkinliğine dair projeler konuşuldu, tartışıldı.

TYB bünyesinde yeni bir dergi

Sakarya'da Değirmen ve Yağmur dergisi deneyimleri de olduğu için genel olarak dergicilik ve yeni bir dergi tasarımı sonraki toplantıya ertelendi. Hakan Poyraz'ın tespitleri yerindeydi, bir ihtiyaçtan doğmalıydı dergi, düşünce olarak bir ihtiyacı karşılamalıydı. Dergicilik ve sorunları sonraki toplantının konusu oldu.Safahat Okumaları!

En esaslı öneri Mehmet Özdemir'den geldi: Safahat Okumaları! Daha önceleri de bu sitede ve başka yerlerde, başka platformlarda Akif'e yönelik hassasiyetleri de bildiğim için fazlasıyla heyecanlandım bu öneri karşısında. Demek Sakarya'da böyle adamlar da varmış dedim ve Mehmet Hocayı tasdik ettiğimi belirttim. Ve çoğalmalı dedim. Ve artmalı dedim.Şair söyleşileri

İki ayda bir Sakarya'da veya diğer illerde yaşayan bir şairin çağırılıp şiirinin enine boyuna konuşulduğu söyleşiler de yapılabilir dendi mesela. Bu öneri de kaydedildi ve benim görebildiğim kadarıyla kendini hissettiren bir heyecan vardı. Güzeldi. Hoştu. Necati Mert Söyleşisi: Hikâyem Adapazarı!

'Hikâyem Adapazarı' adı altında Necati Mert söyleşisi TYB Sakarya'nın ilk etkinliğiydi. Necati Mert, Sakarya'nın yetiştirdiği güzide hikâye anlatıcısıdır ve yaşayan bir değerdir. Türk Hikâyeciliğinde bir köşe taşıdır Mert. Yıllarını hikâye sanatına vermiş mütevazı bir usta. Bu söyleşi TYB Sakarya'nın aslında önemli etkinliklere imza atacağının da bir göstergesi oldu. Bu heyecanı gördüm ben, bu dostane bakışları, bu ılımlı hoş havayı. Yönetim kurulu toplantısı her ay devam edecek. TYB Sakarya'nın yer sorunu da halledildiğinde şehrin genelinde ve tüm ilçelerde, göreceksiniz, bu kuruluş, bu birlik, görülen, saygı duyulan bir hale bir duruma gelecek.

Gözlerdeki ışıltı ve tıp tıp atan nabız vuruşları olarak…

Kaynak: Dünyabizim

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?