banner15

Uçağı geciken yolcuya hediye

Türk Hava Yolları, geciken uçak sorununu çözmek için yeni tedbirler alıyor.

Uçağı geciken yolcuya hediye

Ulaşımda havayolunu kullanan vatandaşları isyan ettiren uçaklardaki gecikmelere, THY’den tazminatlı çözüm geldi.

Görme engelli AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, kalkış saatini tam iki saat geçmesine karşın havalanmayan THY’nin İstanbul- Ankara uçağından inmesinin ardından THY Genel Müdürü Temel Kotil ile görüştü. Kendisinin yanı sıra diğer yolcuların da bu durumdan büyük rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Ayva, gecikmelerle ilgili Kotil’den söz aldı. Ayva’ya alınan ve alınacak yeni tedbirleri anlatan Temel Kotil, THY uçaklarında gecikme olması halinde yolculara tazminat ödeneceğini açıkladı.

Tazminatın nasıl olacağı konusunda henüz karar verilmediği belirtilirken yolculara mil veya hediye verileceği öğrenildi. Kotil, THY uçaklarında gecikme olması halinde yolcuların 5 dakika arayla bilgilendirileceğini ve gecikmenin nedenine ilişkin net bilgiler de aktarılacağını kaydetti. Lokman Ayva, THY’nin alacağı tedbirlerin olumlu olduğunu belirterek “AB standartlarının yakalanıyor olması sevindirici” açıklaması yaptı.

Özürlülere ayrıcalık

THY’de özürlülere yönelik tedbirler de geliyor. Özürlüler, internet ortamından bilet satın alabilecek. THY’de özürlülere yönelik verilen hizmetlerden ekstra ücret alınmayacak. AB’de uygulanan standartlar Türkiye’de uygulanacak.
 

Kaynak: Bugün

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2010, 03:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48