Uçaktaki Türk yolcu Mustafa Erdil

İspanya'da düşen uçaktaki yolculardan birinin Türk olduğu kesinleşti.

Uçaktaki Türk yolcu Mustafa Erdil

İspanya'nın başkenti Madrid'deki Barajas Havaalanı'nda kalkış sırasında düşen uçakta bulunan Türk yolcunun, Aliağa Gemi Söküm Sanayicileri Derneği İkinci Başkanı Mustafa Erdil olduğu öğrenildi.

Daha önce yapılan açıklamalarda, düşen uçaktan bilet aldığı belirtilen ve ismi Mehmet Erdil olarak açıklanan kişinin Mustafa Erdil olduğu kesinleşti.

Erdil'in kardeşi Hayri Erdil, Mustafa Erdil'in dün sabah 06.00 uçağıyla günübirlik bir iş toplantısı için İspanya'ya gittiğini, aynı gün 13.00 uçağıyla dönüş yapmasını beklediklerini söyledi.

Ancak kardeşiyle havaalanındayken telefonla görüştüğünü, uçağın 1.5 saat rötar yaptığını, saat 14.45 uçağıyla hareket edeceğini söylediğini dile getiren Erdil, "Kendisinin uçak listesinde adını teyit ettim. Şu ana kadar açıklanan 25 yaralı arasında ismi yer almıyor. Biz de bekleyiş içindeyiz" dedi.

AÇIKLANAN LİSTEDE ADI VAR

Düşen uçakta bir Türk'ün bulunduğu ve adının Mustafa Erdil olduğu resmiyet kazandı.

Spanair tarafından açıklanan 166 kişilik yolcu listesinde Mustafa Erdil adlı bir Türk vatandaşının da yer aldığı duyuruldu.

Spanair, 153 kişinin öldüğü, 19 kişinin yaralandığı uçak kazasında kimlik tespitlerinin birçok yolcuda yapılamamasından dolayı ölenlerin isimlerini henüz açıklamadı.

UÇAKTA 2'Sİ BEBEK TOPLAM 22 ÇOCUK VAR

İspanya'nın başkenti Madrid'deki Barajas Havaalanı'nda dün meydana gelen uçak kazası sonrası açıklanan yolcu listesinde 2'si bebek toplam 22 çocuk bulunuyor.

Spanair tarafından açıklanan 162 kişilik yolcu listesinde, İspanyol yolcuların dışında Türk vatandaşı Mustafa Erdil'in ismi de yer alırken Alman, İsviçreli, Şilili ve Afrikalı yolcuların da bulunduğu görüldü.

Bu arada, 153 kişinin öldüğü ve 19 kişinin yaralı bulunduğu kazada, 2 kişinin kayıp gözüktüğü kaza bölgesinde arama çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

Kaynak : AA

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2008, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER