banner15

Üçlü zirvede PKK anlaşması

Türkiye, ABD ve Irak arasındaki güvenlik zirvesinde PKK'ya karşı mücadele konusunda bağlılık kararı çıktı.

Üçlü zirvede PKK anlaşması


Türkiye, ABD ve Irak arasındaki üçlü güvenlik komite toplantılarının beşincisinde, üçlü eylem planı üzerinde görüş birliğine varıldığı bildirildi.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, üçlü güvenlik komite toplantılarının beşincisinin dün İstanbul'da düzenlendiği belirtilerek, katılımcı heyetlere, Türkiye'den İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Amerika Birleşik Devletleri'nden Tümgeneral Joseph Anderson ve Irak'tan Ulusal Güvenlik'ten sorumlu Devlet Bakanı Şirvan El Waili'nin başkanlık ettiği bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi: "Katılımcılar Üçlü Güvenlik Komitesi çalışmaları hakkında yararlı görüş alışverişinde bulundular ve PKK'ya karşı mücadele konusunda bağlılıklarını yinelediler. Bu konuda 11 Nisan 2010 tarihli üçlü eylem planı üzerinde görüş birliğine vardılar. Üçlü Eylem Planı, Komitenin gelecekteki çalışmaları ile ilgili yol gösterip PKK'ya karşı ortak çabaların uygulanması için yapılması gereken eylemleri kapsamaktadır. Katılımcılar üçlü eylem planının uygulanabilmesi için süratle çalışacakları teminatı verdiler."

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2010, 05:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet gürarslan
mehmet gürarslan - 9 yıl Önce

Sayın bakanım her zaman biryerlerde toplanırsınız pkkyı yok edersiniz,bağlılık kararı çıkarırsınız bilmem nerede neyin anlaşmasını yaparsınız,şimdi bu vakitte gece pusudan dönen asker doğan güneşin alnında ısınmaya çalışıyor,gecenin karanlığında her ayın 14 ü olsunda bulut olmasın hertarafı görelim diye ümit eden askerin her gece çoban yıldızını görmek isteyip vatan beklediğini bilirmisiniz?size oy verdik başa seçtik mağduriyet rolü oynayıp milleti kazıklamayın ya insan gibi yüklendiğiniz vebal ile görevinizi yapın,yada insanca onurunuz varsa bırakın,tüyü bitmemiş yetimin hakkı var eğer bir zerresini yiyorsanız yazıklar olsun,katvekat fazlasıyla hepinizden çıksın Allaha havale ediyorum!

banner39

banner36

banner37

banner35